Basketbal: Čajky bojovali no na Šoproň nestačili

V sobotu 2. februára cestovali Piešťanské Čajky na druhý zápas slovensko-maďarskej ligy do Šoproňu. Po domácej výhre piešťanského družstva nad minuloročným maďarským majstrom z Györu, chceli dievčatá ukázať svoju bojovnosť aj na palubovke súpera zvučného mena.

[singlepic id=39450 w=560 h=373 float=center] Od úvodu sa však viac presadzovali skúsenejšie domáce basketbalistky. Po prvej štvrtine viedli 28:11. V polčase už bolo skóre 45:17. Čajky sa trápili strelecky, ich úspešnosť bola iba 35 percent. Rovnako viazla na ich strane aj rozohrávka, keď stratili počas zápasu 26 lôpt.

V druhej polovici duelu  piešťanské basketbalistky bojovali o čo najlepší výsledok, strelili viac košov ako v prvej, ale na rozbehnutý Šoproň to nestačilo. Maďarské euroligistky vyhrali nad nováčikom slovenskej extraligy 79:43.

fitness sity dieta

Body: Páleníková 16, Krč-Turbová 13, Malinková, Pilátova 3, Zentková 3, Felixová 2, Bartánusová 2, Dudášová 2, Shells 2.

Autor: dm Ilustračné foto: T. Hudcovič