Basketbal: Bratislavčanky prerušili víťaznú sériu piešťanských hráčok

Basketbalistky z BKM Piešťany prehrali v aktuálnej prvoligovej sezóne po prvý raz až v šiestom zápase. Nad ich sily boli hráčky BK Filozof Bratislava.

[singlepic id=9811 w=320 h=240 float=left]Počas uplynulého víkendu cestovali piešťanské basketbalistky do Bratislavy, kde sa stretli s tímom BK Filozof Bratislava. Po vyrovnanom priebehu prvej štvrtiny, ktorú vyhrali Piešťanky o 4 body sa obraz hry zmenil a domáce odskočili piešťanským basketbalistkám až na rozdiel 13 bodov. [singlepic id=9812 w=320 h=240 float=right]Hráčky BKM Piešťany sa bojovnosťou dokázali vrátiť do zápasu v priebehu tretej štvrtiny. V poslednej štvrtine bol v 37. minúte stav 51:50 pre domáce, ktoré napokon lepšie zvládli záver a uštedrili Piešťankám prvú prehru v súťaži. Žiaľ piešťanské hráčky celý zápas hľadali streleckú mušku, keď spod koša premenili 11 z 26 pokusov, z poľa 7 zo 43 pokusov a z čiary trestných hodov 13 z 23 pokusov, čo sa výraznou mierou podpísalo na výsledku.

BK Filozof Bratislava – BKM Piešťany 59:53 (41:39, 34:22, 11:15)

¼: 11:15, 23:7, 7:17, 18:14

Zákl. zost.: Varhaníková 3, Stanková 15, Valentová 4, Horváthová 15, Potroková 2

Striedali: Rybáriková 12, Strečanská 0, Tarabová 2, Mináriková 0