Banka: Trávoví lyžiari zo Slovenska, Čiech i Rakúska súťažili v hustej hmle

V sobotu 21. októbra sa na kopci Ahoj konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v lyžovaní na tráve. V disciplínach slalom a obrovský slalom súťažili dve desiatky lyžiarov z celého Slovenska, ale i Čiech a Rakúska. Lyžiari boli zaradení do šiestich vekových kategórií. Pretekárom aj organizátorom súťaže komplikovala prácu hustá hmla a vytrvalý dážď.

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska sa mali pôvodne konať 23. septembra, pre nepriaznivé počasie však boli presunuté na október. Domácim súťažiacim sa na hornom svahu Ahoja darilo. Bananec Alex Jánoška v kategórii U16 (starší žiaci) skončil na 1. mieste, rovnako sa podarilo v kategórii U16 (staršie žiačky) zvíťaziť krajanke Vanese Drahovskej. Spomedzi Piešťancov na 2. mieste v kategórii U12 (predžiačky) skončila Sára Gavalierová, v kategórii seniorov zvíťazil dlhoročný lyžiar Ľubomír Masár.