Atletika: Matej Husák vybojoval v silnej konkurencii bronzovú medailu v skoku do diaľky

Viac ako 1500 mladých atlétov zo 14 krajín bojovalo v dňoch 5. až 08. septembra v Brne na 11. Európskych atletických hrách o medaily a dobré umiestnenie v prvej 20. Zúčastnili sa aj mladí atléti z Telovýchovnej jednoty Družba Piešťany, ktorým sa darilo nad očakávania. Matej Husák v ťažkej konkurencii získal bronzovú medailu v skoku do diaľky s výkonom 588 centimetrov. V termíne 17. a 18. septembra pôjdu starší žiaci na Majstrovstvá Slovenska a trénerka Annamária Halmová verí, že mladí atléti prinesú domov ďalšie medaily.

IMG_8346

Matej Husák sa tiež prebojoval do finále B v behu na 60 metrov, jeho výkon bol výborný 6,53 žiaľ, s nedovolenou podporou vetra. Za veterného a veľmi chladného počasia, skončil celkove na 15. mieste. Naďa Urbanová sa umiestnila v behu na 1500 metrov na 8. mieste. V skoku do diaľky ročník narodenia 2005 skákalo rekordných 142 atlétok, Vanesa Pomajbová i napriek tomu obsadila cenné 17. miesto s výkonom 392 centimetrov.