Atletika: Malí atléti bojovali o body v Trenčíne

V sobotu 18. mája sa v Trenčíne konalo 2. kolo  Súťaže družstiev najmladšieho žiactva Západoslovenského atletického zväzu (ZsAZ), kde sa zapojili opäť aj pretekári z FUNNY ATHLETICS PIEŠŤANY.

V celkovej bodovacej súťaži družstiev obsadili dievčatá 6. miesto a chlapci 8.miesto, čo je pre náš malý klub z malého mesta veľký úspech. Zaostali sme len za veľkými klubmi z Trnavy, Nitry, Trenčína…

Deti súťažili v trojboji disciplín: dievčatá (60 m, hod medicimbalom, 600 m plus štafeta 4×60 m) chlapci (150 m, skok do diaľky, chôdza 500 m plus štafeta 4×60 m).

V behu na 600 m nenašla Eliška Výtisková lepšiu súperku a zvíťazila časom 2:07.02. Na treťom mieste v rovnakej disciplíne sa po ľahkých zdravotných ťažkostiach umiestnila Katarína Sandtnerová časom 2:13.50.

V hode 1 kg medicimbalom sa najlepšie umiestnila Tamarka Kublová, ktorá porazila všetky klubové kolegyne a obsadila 4. miesto výkonom 6,55 m. Hneď za ňou skončila na 5. mieste Claudia Kočišková s výkonom 6,30 m a 6. miesto získala Katarína Sandtnerová s výkonom 6,10 m. Najrýchlejšou z klubu Funny athletics Piešťany v behu na 60 m bola Katarína Sandtnerová, ktorá s výkonom 9,60 s obsadila celkovo 5. miesto.

V štafetovom behu 4x60m zostavili tréneri dve dievčenské družstvá.  Zostava Vytisková, Kočišková, Sandtnerová, Zigová zvíťazila vo svojom rozbehu a v celkovom poradí sa umiestnila na 5. mieste časom 39,12 s. Rovnako svoj rozbeh ovládli dievčatá v druhej zostave, menovite Bíliková, Kublová, Tothová, Kimerlingová a v celkovom poradí obsadili 10. miesto výkonom 41,29 s.

Medzi chlapcami s najlepším umiestnením Marek Šandrik

V chlapčenskej kategórii bol najrýchlejším z klubu Matej Polák, v behu na 150 m výkonom 24,20 s, čo, ale v silnej konkurencii chlapcov stačilo na 17. miesto. V skoku do diaľky sa v najlepšom výkone 384 m predstavil Marek Šandrik, ktorý obsadil nepopulárne 4. miesto.

Najrýchlejším klubovým chodcom na 500 m sa stal Matej Polák výkonom 2:58.65, ktorý obsadil 6.miesto, ktorému však na 7. mieste šliapal na päty jeho klubový kolega Jakub Mateáš s časom 2:58.92. V štafetovom behu chlapci, menovite Polák, Mateáš, Šandrik, Bolerázsky obsadili výkonom 40,62 s celkové 11.miesto. O cenné body sa zaslúžili aj súrodenci Natália Úradníkova a Tadeáš Úradník, ktorý tiež absolvovali všetky disciplíny trojboja.