Connect with us

Samospráva

Župa schválila rozpočet, šetrí na školstve aj cestároch

Published

on

Reklama

V budúcom roku sa neuskutoční ani župný ples. Rozpočet je podľa Tibora Mikuša konzervatívny. Najdôležitejšie uznesenie uplynulého roka prijali trnavskí krajskí poslanci na výjazdovom rokovaní v Skalici, ktoré sa začalo 12. 12. 2012 o 12.12 h.

[singlepic id=27286 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) počíta s obmedzením výdavkov na školstvo, sociálnu pomoc aj kultúru. „Škrty pre kultúru sú minimálne. Naopak, z dôvodu šetrenia sme sa rozhodli neusporiadať v budúcom roku tradičný župný ples,“ povedal predseda TTSK Tibor Mikuš. Kraj tak ušetrí vyše 44-tisíc eur.

Reklama

Vydávania župného časopisu sa však vo volebnom roku nevzdá. Jedno číslo magazínu Rodný môj kraj pritom stojí takmer 10-tisíc eur. V tomto roku ich vyšlo zatiaľ osem. „Podmienky vydávania RMK boli vysúťažené vo verejnom obstarávaní do konca roka 2013. Zatiaľ sa neuvažuje o tom, žeby sa to menilo,“ uviedla Ľubica Pélyová z kancelárie predsedu TTSK.

REKLAMA

Župa má v kompetencii údržbu ciest II. a III. triedy, teda aj Krajinského mostu. Peniaze na jeho rekonštrukciu sa v rozpočte ani tentoraz nenašli. Kraj dokonca zníži objem finančných prostriedkov pre Správu a údržbu ciest TTSK o 7,5 %. Ľubica Pélyová tiež poznamenala, že transformácia tejto organizácie na akciovú spoločnosť je pozastavená.

Poslanci schválili rozpočet bez pripomienok. Väčšina hlasovala za, iba jeden sa zdržal. Príjmy župy v budúcom roku by mali dosiahnuť 102-mil. eur a výdavky 96 miliónov.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články