Connect with us

Samospráva

Mesto hľadá hlavného kontrolóra

Published

on

Reklama

O tom, kto bude najbližších šesť rokov dozerať na hospodárenie radnice a jej rozpočtových organizácií rozhodnú poslanci koncom januára. Kandidáti sa môžu hlásiť do 16. januára.

[singlepic id=37855 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Na mestský úrad musia poslať písomnú prihlášku s výpisom z registra trestov, dokladom o vzdelaní a s životopisom. Kvalifikačným predpokladom je ukončené minimálne úplné stredné vzdelanie. Víťaz potrebuje súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. Ak ho v prvom kole nikto nezíska, dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov postúpia do druhého kola.

Reklama

Hlavný kontrolór dozerá na hospodárenie, dodržiavanie zákonov, nakladanie s majetkom, finančné operácie aj vybavovanie sťažností občanov. Jeho kompetencie siahajú od mestského úradu, cez rozpočtové organizácie mesta až po základné a materské školy.

REKLAMA

Súčasný kontrolór Peter Konečný v tomto roku poukázal napríklad na chyby vo fungovaní Mestskej knižnice a Mestského kultúrneho strediska. Na poslednom zastupiteľstve schválili poslanci plán kontrolnej činnosti na prvý polrok 2013.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články