Connect with us

Samospráva

Záujem o školu na Trajane prejavila cirkev

Published

on

Reklama

Búrať chátrajúcu budovu za materiál nechcel nikto. O bývalú základnú školu na sídlisku Adam Trajan však prejavila záujem rímskokatolícka cirkev. 

[singlepic id=20025 w=320 h=240 float=left]„Záujem zo strany cirkvi o využitie danej lokality môžem potvrdiť, prebehli aj rokovania s mestom,“ informovala Lucia Drábiková z oddelenia PR a komunikácie Trnavskej arcidiecézy. K výsledku rokovaní sa však nevedela vyjadriť. Arcibiskup Róbert Bezák navštívil primátora Rema Cicutta 28. marca. Rovnako sekretariát primátora neposkytol detailnejšie informácie o výsledkoch rokovania primátora a arcibiskupa o škole.

Reklama

Rozhodnutie zbaviť sa nepotrebného objektu schválilo v septembri zastupiteľstvo. S riešením búrania za materiál prišla poslankyňa Mária Beňová (SMER-SD). Do stanoveného termínu sa však nenašiel žiadny záujemca, ktorý by školu zlikvidoval za to, že si môže ponechať materiál.

Pred prijatím tohto návrhu zastupiteľstvo diskutovalo aj o možnom využití budovy pre potreby tretieho sektoru. Jozef Beňačka (nezávislý) navrhol ponúknuť školu do prenájmu charitatívnym organizáciám za symbolickú sumu. Väčšina poslancov to odmietla.

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články