Connect with us

Samospráva

Rokovania o rekonštrukcii kúpaliska Eva sa zopakujú

Published

on

Reklama

Z uznesenia poslednej Mestskej rady mesta Piešťany vyplýva, že rokovania o možnostiach prenájmu a následnej rekonštrukcie kúpaliska Eva sa zopakujú. Radní poverili primátora Rema Cicutta, aby o tom hovoril s vedením kúpeľov.

[singlepic id=14175 w=320 h=240 float=right]Podľa informácii člena mestskej rady Juraja Brnu vyšla iniciatíva opäť otvoriť otázku budúcnosti kúpaliska Eva zo strany vedenia Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Poslanci a primátor s manažmentom aj majiteľmi kúpeľov v minulosti už o dlhodobom prenájme alebo predaji za symbolickú cenu rokovali, ale bezvýsledne. Následne Mesto Piešťany rozbehlo projekt kúpaliska pri futbalovom štadióne.

Reklama

REKLAMA:

Reklama

„Teraz prišiel od vedenia kúpeľov list s návrhom spoločne sa podieľať na vyriešení problému Evy,“ vysvetlil poslanec Juraj Brna (nezávislý). Mestská rada po diskusii takéto rokovanie odobrila. Témou rozhovorov majú byť podľa uznesenia: „podmienky nájmu kúpaliska Eva v rozsahu: predmet nájmu, dĺžka nájmu, cena nájmu, podmienky pre rozsah rekonštrukcie predmetu nájmu a spoluúčasť Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany a. s. na rekonštrukcii a prevádzke kúpaliska.“

V prípade dohody, by zastupiteľstvo pravdepodobne muselo vybrať, medzi investíciami do rekonštrukcie a prevádzky starého kúpaliska alebo výstavby nového.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články