Connect with us

Samospráva

Neplatiči dlžia mestu takmer 1,2 mil. eur

Published

on

Reklama
Reklama

V dlhu, ktorý radnica eviduje je započítaná daň z nehnuteľnosti, daň za užívanie verejného priestranstva a poplatok za komunálny odpad. Značnú časť nezaplatených prostriedkov majú na svedomí firmy. Zoznam neplatičov zverejnia na webe koncom apríla.

[singlepic id=27286 w=320 h=240 float=left]Najviac prostriedkov chýba radnici za nezaplatenú daň z nehnuteľnosti. Spolu je to až 950-tisíc eur. „Na komunálnom odpade nám dlhujú fyzické a právnické osoby spolu 156-tisíc eur. Veľkú časť dlhu tvoria viaceré firmy, ktoré sú v konkurze (napr. Staving),“ informovala Drahomíra Moretová, vedúca sekretariátu primátora. Dlh na dani za verejné priestranstvo je 49 700 eur. Väčšiu časť tejto sumy, až 27-tisíc dlhuje Mestu Piešťany Slovenský plynárenský priemysel. Spor sa rieši súdnou cestou.

Už čoskoro zverejní radnica na svojom webe zoznam neplatičov. Na internete sa ocitnú mená fyzických osôb, ktorých dlh prekročil sumu 160 eur a názvy firiem, ktoré dlžia viac než 1600 eur. Podobný krok už urobilo viacero slovenských samospráv. V niektorých mestách zoznam neplatičov výber daní zefektívnil, inde nezabral.

REKLAMA

Reklama

 

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články