Connect with us

Samospráva

Z Rázusovej hlavná zatiaľ nebude

Published

on

Reklama

V lete poslanci rozhodli, že ulica v centre mesta zostane skúšobne obojsmerná, s obmedzenou rýchlosťou na 30 km/h. Zmeniť sa malo ja dopravné značenie a to tak, že namiesto ulíc Winterova –  Kukučínova sa stane hlavnou cestou Winterova – Rázusova.

[singlepic id=15176 w=320 h=240 float=left]S návrhom poslankyne Márie Beňovej (SMER-SD) súhlasila väčšina zastupiteľstva. Poslanci ho po dlhšej debate schválili v tomto znení: „Ponechať skúšobne obojsmernú premávku na Rázusovej ulici do prerokovania návrhu zmien a doplnkov Územného plánu mesta Piešťany č. 10/2011, znížiť rýchlosť na 30km/h a pripraviť zmenu dopravného značenia na ulici Rázusová (hlavná) a Kukučínova (vedľajšia).“

Reklama

Podľa vedúcej odboru správy mestského úradu Evy Pobjeckej je zmena dopravného značenia už odsúhlasená dopravným inšpektorátom, teda pripravená. Z uznesenia podľa jej slov vyplýva, že skúšobnú obojsmernú prevádzku radnica vyhodnotí a zmenu značenia zrealizuje po schválení aktualizácie územného plánu mestským zastupiteľstvom. V súčasnosti je novela územného plánu v procese spracovania. Poslanci by ju mohli prerokovať v septembri budúceho roka. Vtedy sa rozhodnú medzi jednosmernou prevádzkou, ktorú navrhuje generel dopravy a súčasným stavom – prejazdom v oboch smeroch. Zatiaľ zostane dopravné značenie na križovatke Winterova – Kukučínova – Rázusova bez zmeny.

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

Reklama

Populárne články