Connect with us

Aktuality

Pri snehovej kalamite pomôže aj kosačka

Published

on

Reklama

Služby mesta Piešťany sa v zime starajú o 160 km chodníkov a 94 km ciest. Náklady na zimnú údržbu sú približne 80 tisíc eur.

[singlepic id=23014 w=320 h=240 float=left]Okrem kilometrov komunikácií musia pracovníci SMP čistiť od snehu a ľadu aj ďalšie plochy – verejné schodiská, autobusové zastávky a parkoviská. V kúpeľnom meste je na posyp zakázané používať soľ, preto využívajú kamennú drvinu. „Tento rok sme zvýšili zásoby o 540 ton v celkovej hodnote 5-tisíc eur. Náklady spojené so zimnou údržbou však predstavujú približne 80 tisíc eur. Zimné práce sa prelínajú s prácami mimo tejto údržby. Obmedzenie používania soli a jej koncentrátov sa totiž prejavuje najmä po oteplení, pretože veľké množstvo kamennej drviny treba pozametať a upratať,“ povedal pre piestany.sk Peter Fiala, manažér strediska údržby. Služby mesta majú podľa jeho slov k dispozícii dva sypače, tri malé vozidlá, štyri traktory s vlečnou radlicou a v pohotovosti bude tiež jedna na zimu upravená kosačka.

Reklama

„Chceme však pripomenúť, že zimná údržba nie je o odstraňovaní následkov zimného počasia, ale o ich zmierňovaní. Preto prosíme obyvateľov, aby sa aj oni prispôsobili zmenám počasia, pretože sa nedá naraz aj odhrnúť sneh a následne posypať všetky komunikácie,“ citoval web mesta Petra Fialu.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Reklama

Populárne články