Connect with us

Samospráva

Sčítanie sa skončilo. Komisári už neprídu

Published

on

Reklama

Od 7. júna zhromažďujú na mestskom úrade sčítacie hárky. Komisári ich odovzdávajú štatistikom. Ak máte hárky ešte doma, treba ich odniesť na mestský úrad a nechať na informáciách. Komisári už určite neprídu, ak áno sú to pravdepodobne podvodníci.

[singlepic id=14666 w=320 h=240 float=left]Dôchodkyňa Mária zo starých Piešťan nás upozornila, že jej hárok aj dva dni po skončení sčítania zostal doma: „Komisár mi povedal, že bude chodiť v piatok, sobotu aj v nedeľu. Bola som stále doma, ale nepočula som ho zvoniť. Až v nedeľu mi sused povedal, že u nich už bol.“ Komisár ju vraj pravdepodobne obišiel. „Počujem, keď zvoní poštár aj susedia, nie som hluchá,“ hovorí.  Hárky jej vypĺňal syn, pretože už dobre nevidí.

Reklama

„Pondelok 6. júna bol posledný termín na zber hárkov. Lenže ľudia nám ich stále nosia, takže my ich odovzdávame štatistikom alebo kontaktujeme komisárov. Ale každý hárok sa počíta,“ povedala nám dnes Gabriela Stanková z mestského úradu. Na území Piešťan pracovalo 84 sčítacích komisárov, niektorí sa však tejto práce na poslednú chvíľu vzdali. Ich obvody potom prevzali iní.

Dve komisárky, ktoré sme na úrade stretli potvrdili, že ani ony to nemali pri sčítaní ľahké. „Na sídlisku Adam Trajan pravidelne strhávali oznamy o tom, kedy prídeme. Často sa stalo, že obyvateľom bytoviek nezvonili zvončeky, nemali na nich menovky, nevedeli, aké majú číslo bytu a ani to, na ktorom poschodí bývajú,“ sťažovala sa pani Božena. „V jednom prípade sa nám stalo, že v byte bolo deväť ľudí a nikto nevedel kto je kto, aké sú vzťahy v tej rodine,“ doplnila ju pani Alexandra. Ak chceli v niektorých prípadoch zistiť majiteľa bytu, museli si pomôcť výpisom z katastra.

Reklama

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov sa na Slovensku konalo od 13. mája do 6. júna a stálo viac než 30 miliónov eur. Jeho výsledky oznámi Štatistický úrad až začiatkom roka 2014.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články