Connect with us

Samospráva

Revue Piešťany ocenili v súťaži Miestne noviny

Published

on

Reklama

Slovenský syndikát novinárov, ktorý vyhlasuje súťaž obecných, mestských, regionálnych novín a časopisov, udelil 4. novembra štvrťročníku Revue Piešťany 2. miesto v kategórii kultúrnoinformačné noviny a časopisy.

[singlepic id=21851 w=320 h=240 float=left]Šéfredaktora Kornela Duffeka na tomto ocenení teší najmä to, že v porote sedeli odborníci z novinárskych inštitúcií. Revue Piešťany podľa neho zaujalo vyváženosťou textovej a obrazovej zložky. „Časopis neustále prechádza malými – možno nenápadnými – zmenami. Snažíme sa ho neustále skvalitňovať, ale žiadne revolučné zmeny sa nechystajú,“ povedal Kornel Duffek.

Reklama

Magazín o Piešťanoch vychádza už 47. rokov, momentálne trojjazyčne – v slovenčine, nemčine a angličtine. Jeho náklad je 1000 kusov a to od roku 2009, kedy od jeho vydávania odstúpili Slovenské liečebné kúpele Piešťany, ktoré na svoje potreby využívali ďalších tisíc kusov. Spolu s Mestom Piešťany si na polovicu delili aj náklady, ktoré sú 5400 eur na jedno vydanie.

Podľa členky redakčnej rady Drahomíry Moretovej, na jar a v lete je náklad o sto kusov vyšší, pretože o tieto čísla je väčší záujem zahraničných hostí. Radnica používa podľa jej slov časopis najmä na medzinárodnú prezentáciu. Dostávajú ho veľvyslanci a zahraničné návštevy, prezentuje sa ním na výstavách cestovného ruchu. Elektronická verzia je dostupná na webe mesta a predávajú ho v Piešťanskom informačnom centre a v galérii Stará lekáreň.

Reklama

V tomto roku už raz štvrťročník Revue Piešťany druhé miesto získal, a to v súťaži Podnikové médium roka, v kategórii Printové médiá neziskových, rozpočtových a štátnych organizácií. Na prvom mieste skončil magazín Náš kraj (VÚC Banská Bystrica) a na treťom časopis in.ba (Mesto Bratislava).

Autor: Martin Palkovič

Populárne články