Connect with us

Samospráva

Cestovný poriadok MHD môžu ovplyvniť občania

Published

on

Reklama

„Cez víkendy sa autobusom nedostanete k jedinému plaveckému bazénu v Piešťanoch,“ sťažujú sa rodičia malých plavcov, ktorí nemajú auto a najmä v zimných mesiacoch, by im pomohol odvoz od hotela Sĺňava, kde sa bazén nachádza.

[singlepic id=18664 w=320 h=240 float=right]Najbližšia zastávka MHD je na ulici Komenského, od hotela vzdialená asi kilometer. Premávajú z nej linky č. 13 a 14, ktoré idú na autobusovú stanicu aj do centra. Napríklad na sídlisko Nikola Teslu sa však cestujúci dostanú len s prestupom, alebo ak nastúpia na zastávke pri záhradníckej škole.

Reklama

Podľa Beáty Palkechovej z odboru dopravy mestského úradu zavedenie linky až k hotelu Sĺňava počas víkendov radnica zatiaľ neplánuje. Ak majú občania pripomienky alebo návrhy ako upraviť cestovný poriadok môžu sa obrátiť na odbor dopravy.

„Jednotlivé požiadavky sú prehodnocované v spolupráci s dopravcom SAD Trnava a. s. Na základe opodstatnenosti zmien a možnosti zapracovania v rámci súčasného systému mestskej dopravy sú tieto zmeny zapracované do cestovných poriadkov,“ povedala Beáta Palkechová. V prípade zásadných zmien, ktoré majú finančný vplyv na prevádzku MHD sú podľa jej slov predkladané na schválenie mestskému zastupiteľstvu.

Reklama

Ďalej dodala, že do konca roka nie sú pripravené žiadne zmeny cestovného poriadku. Zmeny v príchodoch a odchodoch vlakov alebo autobusov zo stanice, odbor dopravy preverí a zapracuje do cestovného poriadku platného v roku 2012. Ten budú v nasledujúcom období pripravovať, občania majú preto šancu zaslať radnici svoje pripomienky a požiadavky.


Zobraziť Mestská autobusová doprava Piešťany na väčšej mape

Text a ilustr. foto: M. Palkovič

Populárne články