Connect with us

Samospráva

Proti rušeniu ZŠ M. R. Štefánika sa podpisovali dospelí aj deti

Published

on

Reklama
Reklama

Petíciu s dvoma tisícmi podpisov prišlo na zastupiteľstvo predložiť vedeniu mesta desiatky rodičov. Mnohí z nich využili možnosť vyjadriť svoje názory pred poslancami. Všetci rázne odmietli neoficiálne zvesti, že by škola mohla byť od septembra zatvorená.

[singlepic id=41585 w=520 h=340 float=center]

 

V zasadačke Mestskej knižnice nechýbali 4. apríla transparenty ani množstvo emócií. Podľa viacerých rodičov už fámy o rušení doliehajú aj na žiakov.

Reklama

[singlepic id=41589 w=320 h=240 float=left]„Nemôžem nechať emócie bokom. Moja dcéra prišla pred troma týždňami s tým, že deti napísali vlastnú petíciu. Keď som jej povedala, že mesto nemá peniaze, že sa to zruší, tak mi doniesla všetky svoje úspory s otázkou: Bude to stačiť?“ povedala pred poslancami Ingrid Zambojová.

„Som matkou druháka. Je to živé dieťa ako každé iné, ale je to dieťa, ktoré rado chodí do školy,“ pokračovala Katarína Vulganová.

Rušenie jednej zo škôl bolo hlavnou témou úvodu zasadnutia zastupiteľstva aj napriek tomu, že v programe takýto bod nebol. Primátor Remo Cicutto na slová rodičov reagoval: „Ja ani žiaden z poslancov nemá záujem rušiť školy.“ Dodal, že v uplynulých štyroch mesiacoch požiadal všetkých riaditeľov, aby našli spôsoby ako znížiť výdavky. Poslanci podľa jeho slov dostanú podrobnú analýzu stavu školstva, ktorou sa budú zaoberať.

REKLAMA

noname

Podľa riaditeľa ZŠ M. R. Štefánika sú pedagógovia ochotní učiť zdarma namiesto kolegov, ktorí v budúcom roku odídu do dôchodku. „Čo sa týka energií, máme už asi tri roky vybraného najlacnejšieho dodávateľa plynu a elektrickej energie, takže v tom priestor nevidím. Čo sa týka miezd, našli sme isté rezervy, ktoré sme predostreli mestu,“ uviedol Kamil Moravčík.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=IHnDp5MjZ-8[/youtube]

[nggallery id=2223]

Text, foto a video: Martin Palkovič

 

Populárne články