Connect with us

Samospráva

Mesto pohrozí P. F. K. odstúpením od zmluvy

Published

on

Reklama

Výzvu na dodržanie svojich záväzkov má na základe rozhodnutia poslancov zaslať mestský úrad nájomcovi futbalového štadióna. Návrh dodatku k platnej zmluve stiahli z rokovania.

Reklama

Podľa primátora Rema Cicutta pri tom išlo o jediný kompromis, s ktorým by zástupca P. F. K. a. s. Khalil Belmechri súhlasil. V dodatku nebol stanovený presný dátum do kedy musí nájomca investovať na štadióne necelých 500-tisíc eur. Absentovala v ňom aj sankcia 100-tisíc eur, ktorú doň v novembri zastupiteľstvo žiadalo zapracovať.

Na základe schváleného návrhu Igora Nicáka (Smer-SD) musí teraz mestský úrad zaslať nájomcovi výzvu na dodržiavania zmluvných záväzkov. V prípade, že do 60 dní nepríde k náprave, poslanci majú právo rozhodnúť o odstúpení od zmluvy.

Reklama

P. F. K. totiž na štadióne do konca roka 2012 nevykonal investíciu, ku ktorej sa dobrovoľne zaviazal. Mesto v súčasnosti nemá žiadnu záruku, že tak spraví v najbližších rokoch.

Budúcnosť futbalového štadióna teda zostáva otázna. Mesto svoj záväzok – hradiť nájomcovi náklady na energie splnilo, dodržania zmluvy zo strany nájomcu sa však nedokáže domôcť.

Rozviazanie spolupráce by znamenalo, že o areál futbalového štadióna sa musí postarať samospráva, kým nenájde ďalšieho nájomcu.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články