Connect with us

Samospráva

Posledná rozlúčka v nových priestoroch

Published

on

Reklama

Prvý obrad vo vynovenom dome smútku na cintoríne na Žilinskej ulici sa uskutočnil 15. decembra. Rekonštrukcia začala vo februári a podľa plánu ju dokončili začiatkom decembra. Celkové náklady dosiahli výšku 257 570,32 eur. Podľa informácií z mestského webu sa pôvodne plánovaná suma navýšila o 15 tisíc eur v súvislosti s úpravou terénu.

[singlepic id=23340 w=320 h=240 float=left]„Sadové úpravy okolia domu smútku urobili pracovníci Služieb mesta Piešťany a využili pri tom rastliny vypestované v mestských skleníkoch,“ povedala manažérka Strediska pietnych služieb Eliška Gocká.

Reklama

Rozlúčky so zosnulými sa podľa jej slov budú konať na oveľa vyššej úrovni ako doteraz. V budove pribudli šatne, kancelárie, garáž i sociálne zázemie pre zamestnancov. Samozrejmosťou sú priestory určené na obliekanie zosnulých a chladiaca miestnosť. V dome smútku bude po novom sídliť správca cintorína na Žilinskej ceste, ktorý tam mnohým pozostalým doteraz chýbal.

Eliška Gocká na decembrovom zastupiteľstve poďakovala všetkým zamestnancom radnice a Služieb mesta Piešťany, ktorí sa na rekonštrukcii domu smútku podieľali. Stavebné práce vykonávala na základe víťazstva v elektronickej aukcii firma Luvas zo Svinnej a interiér do obradnej miestnosti dodala firma David interiér z Piešťan v celkovej hodnote 6 649 eur. „Táto firma tiež ponúkla mesto v elektronickej aukcii najnižšiu cenu,“ uzavrela Eliška Gocká.

Reklama

[nggallery id=1294]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články