Connect with us

Samospráva

Dopĺňajú poradovník na nájomné byty

Published

on

Reklama

Do 16. januára môžu ľudia s trvalým bydliskom v Piešťanoch žiadať o nájomný byt. Na Čachtickej ulici na Bodone má radnica 68 nájomných bytov. Referát sociálnych vecí MsÚ priebežne dopĺňa poradovník záujemcov. Takéto bývanie je určené najmä mladým rodinám, rodinám s deťmi.

[singlepic id=12528 w=320 h=240 float=right]„Prvou podmienkou je, aby mal žiadateľ trvalé bydlisko v Piešťanoch,“ povedala vedúca referátu sociálnych vecí Ema Žáčková. Ďalej sa posudzuje jeho príjem a takisto príjem osôb, ktoré s ním budú bývať. Zároveň žiadatelia nesmú byť vlastníkmi alebo spoluvlastníkmi iného bytu alebo domu.

Reklama

Toto nájomné bývanie je podľa Emy Žáčkovej určené najmä pre mladé rodiny, rodiny s deťmi. Maximálna dĺžka uzatvorenia nájomnej zmluvy je tri roky s možnosťou jej predĺženia, aj preto radnica do poradovníka žiadateľov pridáva nové mená. Žiadosťami sa bude zaoberať komisia mestského zastupiteľstva.

Záujemcovia o nájomné byty si môžu vyzdvihnúť potrebné tlačivá a podať žiadosť na referáte sociálnych vecí MsÚ. Viac inoformácií im poskytne referentka pre bytovú oblasť Tatiana Kubová na tel. č. 77 65 414 alebo e-mailom: kubova@piestany.sk.

Reklama

Text: M. Palkovič Ilustr. foto: T. Hudcovič

Populárne články