Connect with us

Samospráva

Poslanci vyšli nájomcovi štadióna v ústrety, ten sankcie odmieta

Published

on

Reklama

Majstrovstvá Európy hráčov do 17 rokov v Piešťanoch nebudú. Aj to má byť jeden z dôvodov, prečo firma P. F. K. a. s. nepreinvestovala v tomto roku na štadióne sľúbenú sumu.

[singlepic id=19874 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Nájomca dostal futbalový štadión do prenájmu na 30 rokov iba minulú jeseň. Už po roku je radnica v tomto vzťahu v nevýhodnej pozícii. Zo sľúbenej investície vo výške takmer 500-tisíc nie je podľa Michala Hyneka (Smer-SD), člena dozornej rady P. F. K., k dnešnému dňu nič. Mala pritom prebehnúť do konca tohto roka.

Reklama

Nájomca teda porušil zmluvu a teraz žiada ústretovosť. Dodatkom chce posunúť najneskorší termín investície na koniec roka 2015 a uzavrieť zmluvu o reklamnej spolupráci so spoločnosťou Respect.

Tá je podľa mestských úradníkov aj poslancov pre radnicu nevýhodná. Mestská rada však odporučila vyhovieť prvej podmienke – predĺženiu termínu investície.

Podľa viceprimátora Timoteja Mištinu (KDH) v prípade, že by zastupiteľstvo tento bod neschválilo, radnica by musela odstúpiť od zmluvy a mohla by prísť o nájomcu. Mesto by sa potom muselo o štadión starať samo.

Poslanci sa po diskusii s návrhom mestskej rady stotožnili, ale k uzneseniu priadli aj bod, v ktorom žiadajú zapracovať do zmluvy výšku pokuty, ktorú by musela firma P. F. K. zaplatiť v prípade nedodržiavania dohodnutých podmienok. Jej výšku určili na 100-tisíc eur.

REKLAMA

Zástupkyňa spoločnosti P. F. K. Anna Trnková po prijatí tohto rozhodnutia povedala, že na sankciu nepristúpia. Napriek tomu si myslí, že dohoda je vždy možná: „Zatiaľ bolo našou predstavou spolupracovať so spoločnosťou Respect. Keď mesto neschváli ďalšieho partnera, môžeme hovoriť o inej výške investícií. Príjem zo športovej činnosti totiž nie je žiadny. V prípade, že by sme nedodržiavali iné zmluvné podmienky, mesto nám môže vypovedať zmluvu a preinvestovaný majetok zostáva mestu za nula eur. Takže tá zmluva je v každom ohľade nevýhodná pre nás.“

Nájomca sa podľa Anny Trnkovej zaviazal vložiť do štadióna 495-tisíc eur už do konca roka 2012 najmä preto, že sa tam mali uskutočniť Majstrovstvá Európy hráčov do 17 rokov 2013. Keďže toto významné športové podujatie v Piešťanoch nebude, P. F. K. sa s opravami budovy štadióna neponáhľa.

Radnica v tomto roku pokryla náklady na energie spojené s prevádzkou štadióna v hodnote asi 20-tisíc eur. Nájomca financoval výdavky spojené s údržbou celého areálu a opravami toaliet aj kaviarne, ktorú sám prevádzkuje.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: T. Hudcovič

Populárne články