Connect with us

Samospráva

Žeriav na Trajane sa bude točiť aj naďalej

Published

on

Reklama
Reklama

Otáčanie jeho ramena je podľa dodávateľa už roky nedokončenej stavby v poriadku a spĺňa príslušné normy.

[singlepic id=24201 w=520 h=340 float=center]

Obyvateľov sídliska Adama Trajana aj šoférov prichádzajúcich do Piešťan smerom z juhu počas veterných jesenných dní desí stavebný žeriav, ktorý stojí pri základoch Trajancentra. S projektom polyfunkčnej budovy sa už roky nič nedeje. V súvislosti s tým interpelovala poslankyňa Iveta Babičová (SDKÚ-DS) zástupcov mesta na septembrovom zasadnutí zastupiteľstva.

„Dodávateľská firma uviedla, že otáčanie ramena žeriavu je v poriadku. Žeriav je umiestnený a zaistený na stavbe podľa príslušnej normy. Otáčanie ramena počas vetra neohrozuje statiku žeriavu,“ reagoval v písomnej odpovedi na interpeláciu náčelník Mestskej polície Marcel Mihálik. Dodávateľom stavby je spoločnosť Zempres s. r. o. Keďže nie sú porušené žiadne nariadenia, radnica firmu nemôže žiadať o jeho odstránenie.

Reklama

Iveta Babičová tlmočila aj sťažnosti občanov na padajúce oplotenie stavby. Policajný náčelník jej odpovedal, že stavebný úrad opakovanie žiadal firmu Toletum s. r. o., aby váľajúci sa plot opravila.

„Tieto opatrenia považuje stavebný úrad za nedostatočné a naďalej komunikuje s firmou Toletum s. r. o. Bratislava, aby bola zabezpečená náprava súčasného stavu staveniska,“ uzavrel Marcel Mihálik.

(mp)

Populárne články