Connect with us

Samospráva

Poslanci schválili úver na investičné akcie

Published

on

Reklama

Mesto si požičia 217 160 eur na výťah v knižnici, rekonštrukciu svetelnej signalizácie a na ďalšie investície. Zastupiteľstvo o tom rozhodlo na svojom zasadnutí 1. marca.

[singlepic id=26165 w=320 h=240 float=right]„Úverová zaťaženosť Piešťan je v porovnaní s inými mestami dobrá,“ zhodnotil na začiatku diskusie k tomuto bodu poslanec Jozef Chudý (SMER-SD).

Reklama

Tohtoročný rozpočet je naplánovaný ako prebytkový. Zvyšné peniaze môžu byť použité napríklad na letnú prevádzku Evy. Aj o tom však musia rozhodnúť poslanci.

Financovanie ďalších investícií je viazané na predaj mestského majetku. Tomu sa v posledných rokoch nedarí. Aj preto si radnica zoberie úver od VÚB, ktorá ponúkla najvýhodnejšie podmienky. Z dôvodu ochrany obchodného tajomstva neboli ponuky bánk zverejnené.

Reklama

Dlhšia diskusia prebehla k téme rekonštrukcie lekárne pod Kolonádou. Firma, ktorá má mestské priestory prenajaté požadovala započítať 50 % nákladov na stavebné úpravy do nájomného. Poslanci boli proti. Igor Nicák (SMER-SD) argumentoval tým, že súčasná výška ročného nájmu za tieto priestory určené na podnikanie je 43,57 eur/m2. Rovnakú sumu platia nájomníci mestských bytov na Bodone.

Preto navrhol zvýšiť firme nájomné a dal verejný prísľub, že ak by s tým nesúhlasila, do pol roka nájde nového nájomcu, ktorý zrekonštruuje priestory na vlastné náklady. „Ak takéhoto nájomcu nenájdem, vzdám sa poslaneckého mandátu,“ vyhlásil Igor Nicák. Primátor ho upozornil, že nový nájomca musí byť vybraný vo verejnej súťaži. Nakoniec poslanci schválili započítanie 25 % nákladov rekonštrukcie do nájomného, pričom jeho výška zostala nezmenená.

Ďalej zobrali na vedomie vyhodnotenie Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Piešťany, správu o plnení Komunitného plánu sociálnych služieb aj správu o činnosti mestskej polície.

Na záver rokovania čakala poslancov neplánovaná hodinová diskusia, keď Michal Hynek (SMER-SD) navrhol, aby vedenie radnice začalo rokovania o sprístupnení liečivej termálnej vody v prospech mesta Piešťany. Keďže k tejto téme zaznelo množstvo názorov a pripomienok, prinesieme ju v ďalšom článku.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články