Connect with us

Samospráva

Poslanci na Blších trhoch povolili aj predaj zvierat

Published

on

Reklama
Reklama

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva sa uskutočnilo netradične v zasadačke mestského úradu. Chýbajúce hlasovacie zariadenia museli poslanci nahradiť zdvíhaním rúk, a týmto spôsobom hneď na začiatku stiahli z rokovania bod 5 – návrh VZN o podmienkach držania psov.

[singlepic id=22373 w=320 h=240 float=left]Nasledovali vystúpenia občanov, z ktorých jeden – Anton Tompoš, obyvateľ sídliska Adam Trajan, poslancov a radnicu netradične pochválil a poďakoval, za vybudovanie nového parkoviska. Z úst ďalšieho občana Petra Jančoviča v zápätí zaznela kritika v súvislosti s výrubom stromov na Floreáte. Sťažoval sa na to, že nedostal možnosť pripomienkovať rozhodnutie radnice v tejto veci.

Nasledovalo schválenie Trhového poriadku trhoviska Blšie trhy.sk. V tomto bode poslanci upravili dobu prevádzky nasledovne: pondelok až nedeľa od 6.00 do 20.00 h. Ďalej na trhovisku povolili predávať živé zvieratá, ale iba na podujatiach organizovaných zväzmi chovateľov.

[singlepic id=22372 w=320 h=240 float=right]V ďalšom bode sa vrátili k ukladaniu nadrozmerného odpadu ku kontajnerom. Následne schválili novelu VZN, ktorá vychádza z praktických skúseností v odpadovom hospodárstve. Primátor v tejto súvislosti upozornil, že občania majú povinnosť voziť odpad do zberného strediska.

Reklama

Ďalej schválili návrh na odpredaj pozemkov pri obchodnom dome Kaufland formou verejnej súťaže a stotožnili sa tiež s pripomienkou Ivety Babičovej. Podľa jej návrhu musí budúci majiteľ pozemkov vybudovať komunikáciu pre cyklistov a peších medzi sídliskom Adam Trajan a Hlbokou ulicou (dnes je to asfaltový chodník, ktorý vedie k zimnému štadiónu, v budúcnosti sa má tato komunikácia volať Broskyňová).

V bode „Rôzne“ navrhol Jozef Malík prípravu súťaže na nájom prírodného kina. Poslanci to odsúhlasili. Mestský úrad preto onedlho pripraví súťaž, z ktorej by mal vzísť nový nájomník. Jeho úlohou bude okrem prevádzky prírodného kina aj zveľadenie objektu.  V tom istom bode však neprešla požiadavka Mariána Urbánka, aby mesto na svojom území zakázalo hazardné hry. [singlepic id=22374 w=320 h=240 float=right]Proti argumentoval primátor Remo Cicutto najmä tým, že mesto má z hazardných hier ročný príjem asi 400 tisíc eur. Ďalej uviedol, že štát dal kompetenciou zakazovať hazardné hry samosprávam do rúk „čierneho Petra“, po novom je totiž na mestách a obciach, či sa rozhodnú bojovať proti tejto závislosti alebo uprednostnia príjmy, ktoré by väčšinou v rozpočtoch chýbali. Po krátkej rozprave hlasovali za návrh iba Marián Urbánek a Timotej Miština.

Na záver presadil Michal Hynek rozšírenie rady Centra voľného času Ahoj o ďalších dvoch poslancov, nakoľko nebol doteraz podľa jeho slov tento orgán uznášania schopný, pretože zástupcovia CVČ alebo rodičov väčšinu jeho zasadaní ignorovali. Ďalším členmi rady sa stali Eliška Gocká a Jozef Chudý.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články