Connect with us

Samospráva

Piešťany budú mať blšák

Published

on

Reklama

Návrh všeobecne záväzného nariadenia musí schváliť zastupiteľstvo. Ak poslanci povedia áno, v priestore medzi Biskupický kanálom a Žilinskou cestou, takmer na severnom okraji Piešťan, vyrastie každý víkend blší trh.

[singlepic id=21733 w=320 h=240 float=right]Návrh trhového poriadku bol zverejnený na webe mesta. Podľa Miriam Ševečkovej z referátu podnikania MsÚ je to na žiadosť firmy MA s. r. o. z Ducového, ktorá bude aj správcom trhoviska. Toto nové predajné miesto má mať názov Blšie trhy a otvorené má byť každú sobotu a nedeľu od 6.00 do 16.00 h. Odkedy bude trhovisko fungovať Miriam Ševečková nevedela upresniť: „Najprv musí návrh trhového poriadku prejsť mestským zastupiteľstvom.“ Na rokovanie poslancov môže byť zaradený už 24. novembra.

Reklama

Sortiment predávaných výrobkov zahŕňa ovocie, zeleninu, lesné plody, ale aj drobné remeselné výrobky, zberateľské predmety a starožitnosti. Zakázané je ponúkať mäso, hydinu, živé zvieratá, liehoviny, tabak a zbrane. Predávať na Blších trhoch budú môcť fyzické osoby na základe dohody so správcom. Dozor nad dodržiavaním trhového poriadku má radnica.

[singlepic id=21752 w=520 h=350 float=center]

Reklama

Autor: Martin Palkovič

Populárne články