Connect with us

Samospráva

Piešťanci môžu separovať aj textil

Published

on

Reklama
Reklama

Biele kontajnery rozmiestnené na sídliskách sú určené na použité oblečenie, obuv a hračky. Spoločnosť, ktorej patria, staré veci roztriedi a časť z nich predá v second hadnoch.

[singlepic id=24075 w=320 h=240 float=left]„Mestu v tejto súvislosti nevznikajú žiadne náklady,“ povedal Ján Baranovič z odboru životného prostredia MsÚ. Zástupca spoločnosti Revenge podľa jeho slov deklaroval, že na ďalší predaj je použitých 15% vyzbieraných vecí. Ostatné roztriedia a ponúknu napríklad firmám v automobilovom priemysle, kde sa handry využívajú na čistenie.

Kontajnery teda nemajú humanitárny účel, ako tie s označením Humana, rozmiestnené v niektorých častiach Bratislavy. Piešťanci však môžu aj naďalej nosiť obnosené oblečenie do zariadenia sociálnych služieb Domum. Podľa Jána Baranoviča však aj odtiaľ odvezú ročne stovky kilogramov textílií, pretože sa už nedajú použiť. Separovanie textilu podľa jeho slov prispeje k ďalšiemu šetreniu životného prostredia. Je totiž lepšie ak sa textil triedi, než by mal skončiť v komunálnom odpade.

Radnica na svojom webe upozorňuje, aby ľudia do kontajnerov nevhadzovali iný odpad. „Využívanie kontajnerov bude monitorované a vývoz sa bude uskutočňovať podľa potreby. V prípade nárazového preplnenia kontajnera v ktorejkoľvek lokalite môžu občania túto skutočnosť nahlásiť na referáte životného prostredia (tel. č.: 033/77 65 422),“ píše sa na www.piestany.sk.

Reklama

Kontajnery sú v súčasnosti umiestnené na sídliskách Adam Trajan (E. F. Scherera 3, zástavka MHD A. Trajana II.) Juh (Komenského 2, Brezová 1 – 15 vnútroblok), Prednádražie (Lipová – parkovisko, Staničná – vedľa pošty) a na uliciach Valová a Vážska. V dohľadnej dobe budú aj na Vodárenskej (pri kotolni) a na Nikola Teslu (pri parkovisku).

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články