Connect with us

Samospráva

O futbalovom štadióne rozhodli na druhý pokus

Published

on

Reklama

Zmluvu medzi Mestom Piešťany a P. F. K., a. s. 20. októbra zastupiteľstvo schválilo. Po minulomesačnom odložení schvaľovania a zapracovaní pripomienok zo strany poslancov, prebehla aj tentoraz k tomuto bodu dlhá diskusia.

[singlepic id=21199 w=320 h=240 float=left]„Ak tento návrh nebude schválený, štadión zostane na pleciach mesta a neviem si predstaviť, kde zoberieme peniaze. Nie je to len o médiách, ale aj o rekonštrukcii a zložitých zmluvných vzťahoch,“ formuloval hlavný argument za schválenie už na začiatku poslanec Miloš Tamajka. Dodal, že zástupcovia atlétov našli dohodu s futbalovým klubom. Predseda atletického klubu Peter Kubala na septembrovom zastupiteľstve poukázal na nevyjasnené vzťahy týkajúce sa užívania atletickej dráhy zo strany atlétov a verejnosti. Na základe návrhu poslanca Michala Hyneka zastupiteľstvo schválilo, že atléti budú môcť dráhu využívať bezplatne.

Reklama

[singlepic id=20018 w=320 h=240 float=right]Podľa Ivety Babičovej je zmluva aj po úpravách viac výhodná pre nájomcu ako pre mesto. Navrhla, aby radnica ročne prispievala spoločnosti P. F. K. na energie maximálnou sumou 11 100 eur. Na predošlých rokovaniach sa pritom hovorilo, že to bude maximálne 30 000 eur, resp. 26 000 eur ako na septembrovom zastupiteľstve navrhli poslanci. Ďalej uviedla, že radnica na jednej strane zdvíha výšku cestovného dôchodcom a na druhej dotuje podnikateľskú činnosť súkromných firiem, nakoľko P. F. K. chce na štadióne prevádzkovať reštauráciu a ubytovacie zariadenie. Jej návrh podporili aj poslanci Brna a Bartošová, ktorá okrem toho žiadala, aby bol nájomca zmluvou zaviazaný k poisteniu proti živelným pohromám.

[singlepic id=19869 w=320 h=240 float=left]Podľa viceprimátora Timoteja Mištinu zástupca P. F. K., a. s. Khalil Belmechri na rokovaniach avizoval, že ak radnica zníži dotáciu na energie na menej ako 30 000 eur, on zmluvu nepodpíše. „Treba zdôrazniť, že budú fakturované len skutočné náklady za energie. V budúcom roku to určite nebude 30 000, možno ani 15 000 eur,“ argumentoval primátor Remo Cicutto a dodal, že peniaze (495 000 eur), ktoré sa P. F. K., a. s. zaviazala investovať do štadióna, budú mať pozitívny efekt. Ďalej potvrdil, že Piešťany spolu so Žilinou sa stali miestom organizovania Majstrovstiev Európy vo futbale 17 ročných hráčov.

Reklama

V ďalšej diskusii podporili prenájom štadiónu aj poslanci Gocká a Beňačka. Napokon zastupiteľstvo zmluvu s P. F. K., a. s. na dobu 30 rokov schválilo bez pripomienok poslankýň Babičovej a Bartošovej. Maximálna suma, ktorou bude počas tohto obdobia radnica nájomcovi prispievať na energie je 30 000 eur. Zástupcami samosprávy v dozornej rade P. F. K., a. s. sa stali poslanci Hynek a Malík.

Autor: Marin Palkovič

Populárne články