Connect with us

Samospráva

Novelu VZN o cintorínoch pribrzdila cena hrobov

Published

on

Reklama

Mestskí poslanci mali všeobecne záväzné nariadenie o pohrebiskách na stole už pred rokom. V posledných mesiacoch ho snažili novelizovať, ale najprv ho na prepracovanie vrátila mestská rada a naposledy ho stiahli z rokovania zastupiteľstva.

[singlepic id=21657 w=320 h=240 float=left]„Je to z dôvodu, že samosprávny kraj, ktorý určuje časť cien, dodnes nevydal rozhodnutie o cenách v niektorých položkách,“ vysvetli primátor Remo Cicutto, s tým že zastupiteľstvo preto nemohlo novelu schváliť.

Reklama

Manažérka Strediska pietnych služieb a mestská poslankyňa Eliška Gocká pre TV Karpaty povedala, že na Trnavský samosprávny kraj je podaný návrh na schválenie ceny za výkop hrobov „v súvislosti s prechodom na euro a v súvislosti s tým, že šesť rokov cena nebola menená.“

„Trnavskému samosprávnemu kraju (TTSK) bola 17. mája 2012 doručená žiadosť od firmy Služby mesta Piešťany o vydanie cenového výmeru. Na základe zákona o cenách  kraj listom zo dňa 29. mája požiadal Mesto Piešťany o vyjadrenie k maximálnym cenám,“ reagoval hovorca TTSK Patrik Velšic a dodal, že toto vyjadrenie  im nebolo do 6. júna doručené.

Reklama

REKLAMA

Podľa zákona o cenách určujú kraje prevádzkovateľom týchto služieb ceny za výkop hrobov, spopolnenie a uloženie zomrelých v chladiacom zariadení. Robia to po prerokovaní s obcou alebo mestom. Poskytovateľmi týchto služieb sú firmy, ako napríklad Služby mesta Piešťany, p. o.

„Po obdržaní vyjadrenia Mesta Piešťany bude vydaný cenový výmer,“ konštatoval Patri Velšic a dodal, že lehotu na jeho vydanie zákon neurčuje.

Nie je teda isté, či sa novela VZN o pohrebiskách dostane na najbližšie mestské zastupiteľstvo (28. júna) alebo ju poslanci prerokujú až po prázdninách, koncom septembra.

Text: Martin Palkovič

Populárne články