Connect with us

Samospráva

Evu ponúkli na prenájom. Znovu nastáva dilema či opraviť staré, alebo postaviť nové kúpalisko

Published

on

Reklama

Slovenské liečebné kúpele (SLK) Piešťany ponúkli radnici nové podmienky prenájmu kúpaliska Eva. Na spoločnom rokovaní ich predložili primátorovi, ktorý o tom hovoril aj s členmi mestskej rady. Tí, ich podľa jeho slov označili za zaujímavé.

[singlepic id=14174 w=320 h=240 float=right]„Dĺžka nájmu je zo strany kúpeľov akceptovateľná na 30 rokov. Výška nájmu za toto obdobie jedno euro ročne, čiže absolútne symbolický nájom. Ďalšou otázkou bol rozsah predmetu nájmu. Či to bude vonkajší, vnútorný bazén alebo aj tenisové dvorce. Kúpele odpovedali, že kompletne celý areál,“ informoval Remo Cicutto novinárov po zasadnutí zastupiteľstva 31. mája.

Reklama

Hovorili aj o rozsahu prípadných úprav a doplnenia funkcií. „Kúpele súhlasia so všetkým čo budeme chcieť. Jediné obmedzenia sú zo strany pamiatkového úradu. Posledná otázka bola či umožnia používať energetické zdroje a vodu, ktorú tam majú. Povedali, že áno a s najväčšou pravdepodobnosťou bezodplatne,“ doplnil primátor a dodal: „Treba povedať verejnosti, že nehovoríme o vode, ktorá je liečivá. Tá tam ani nie je. Hovoríme o výmenníkovej vode.“

Informáciu poskytol primátor členom mestskej rady, ktorí sa zhodli na tom, že ide o zaujímavé podmienky. „Napriek tomu dokončíme proces, ktorý je rozbehnutý v súvislosti so stavbou nového bazéna. Uvidíme či budeme výstavbu schopní finančne zabezpečiť. V prípade, že nie, máme otvorené dvere na riešenie kúpania v Piešťanoch cez Slovenské liečebné kúpele,“ povedal primátor.

Reklama

Podľa jeho informácií, by mala pravdepodobne v tomto programovacom období vyjsť výzva na čerpanie fondov Európskej únie na výstavbu bazénov, kde môžu byť žiadateľmi mestá a obec. Mesto by sa prispôsobilo podmienkam prípadnej výzvy a rozhodlo či je možné podať žiadosť o dotáciu na rekonštrukciu Evy, alebo výstavbu nového kúpaliska.

Mesto sa pokúšalo už v minulosti Evu odkúpiť za symbolickú cenu alebo vymeniť za akcie spoločnosti SLK. Okrem vedenia kúpeľov rokovali zástupcovia radnice vrátane poslancov aj s ich vlastníkmi. Rozhovory vtedy nepriniesli žiadne výsledky. Primátor Remo Cicutto po rokovaniach koncom roka 2009 pre Piešťanský týždeň povedal, že samospráva nemôže zveľaďovať cudzí majetok napriek dlhodobému prenájmu, a že nájomný vzťah absolútne vylučuje čerpanie zdrojov Európskej únie. Tieto informácie odzneli viac ráz aj na rokovaniach mestského zastupiteľstva.

Autor: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články