Connect with us

Samospráva

Bytovému podniku sa darí, rozdáva odmeny

Published

on

Reklama

Spoločnosť, ktorej stopercentným vlastníkom je Mesto Piešťany prispela do mestského rozpočtu takmer 200-tisíc eur. Zasadnutie jej valného zhromaždenia sa uskutočnilo 31. mája pred rokovaním zastupiteľstva.

[singlepic id=13945 w=320 h=240 float=right]Hlavným bodom programu bola výročná správa obchodnej spoločnosti za minulý rok. „Hospodárenie bolo výborné, za posledných 12 rokov najlepšie,“ povedala konateľka Bytového Podniku a mestská poslankyňa Eva Kolláriková (Smer-SD). Dodala, že vďaka tomu spoločnosť prispeje do mestského rozpočtu sumou takmer 200-tisíc eur.

Reklama

Potvrdila aj informáciu, že konatelia a členovia dozornej rady dostanú vďaka dobrému hospodárskemu výsledku odmeny. Ich výšku však nekonkretizovala: „Ešte zatiaľ nie sú podpísané uznesenia, takže sa k tomu nebudem vyjadrovať. V zbierke listín sú naše výročné správy lebo ja si nemôžem všetko pamätať.“

Podľa našich informácií si konatelia rozdelia 12-tisíc eur a ďalších 12-tisíc dostane dozorná rada. Konateľmi spoločnosti Bytový podnik Piešťany sú podľa Obchodného registra SR Ján Ballay a Eva Kolláriková. V dozornej rade sedia poslanci mestského zastupiteľstva Mária Beňová (Smer-SD), Martin Cifra (nezávislý), Milan Gajdoš (Smer-SD), Pavol Tapušík (SDKÚ-DS), Ján Šmída (nezávislý).

Reklama

Hlavným predmetom činnosti Bytového podniku Piešťany je výkon správy bytových domov, výroba a rozvod tepla. Podľa Evy Kollárikovej chcú v tomto roku investovať najmä do kotolní, tepelných zariadení a rozvodov. „To robíme pravidelne každý rok, pretože týmito investíciami sa znižuje spotreba tepla alebo zefektívňuje jeho výroba. Preto aj Piešťany sú v prvej tretine najnižších cien tepla,“ povedala konateľka.

Posledným bodom programu valného zhromaždenia bol sponzorský príspevok pre Ligu proti rakovine. Podľa Evy Kollárikovej prispieva Bytový podnik každoročne na jej hospodárenie sumou tisíc eur.

Text: Martin Palkovič Foto: archív

REKLAMA

Populárne články