Connect with us

Samospráva

Nerovnosť lávky vyriešia výmenou plechov

Published

on

Reklama
Reklama

Premostenie potoku Dubová neďaleko Lodenice sa dočká nápravy svojich nedostatkov. Firma Zempres by mala vymeniť jej nerovný povrch do konca septembra.

[singlepic id=45797 w=320 h=240 float=left]Informovala o tom hovorkyňa mestského úradu Barbora Piovarčiová: „Dodávateľ stavby sa zaviazal, že do 30. 9. 2013 bude nerovnosť povrchu lávky odstránená položením nových plechov.“ Premostenie potoka na exponovanom mieste využívajú od polovice augusta chodci, cyklisti aj korčuliari. Na nerovnosti upozornili ešte pred dokončením stavby.

Tá doteraz nebola odovzdaná objednávateľovi, keďže radnica ju odmietla prevziať, pokiaľ nebudú odstránené nedostatky. Náklady na stavbu boli 27-tisíc eur s DPH. Tieto peniaze získala samospráva z operačného programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013. Oficiálne odovzdanie lávky do užívania verejnosti sa posunulo na október. Budú ho sprevádzať športové aj kultúrne podujatia organizované v spolupráci s partnerským mestom Luhačovice.

Text a foto: Martin Palkovič

Reklama

REKLAMA

KonverzacneKurzyNovyIJAV-400x300

Populárne články