Connect with us

Samospráva

Mestský rozpočet navýšili, aby vyhoveli ministerstvu

Published

on

Reklama

Napriek tomu, že Piešťany hospodárili v prvom polroku tohto roka s prebytkom, ministerstvo financií, by ich mohlo zaradiť medzi nezodpovedné samosprávy. Poslanci rozhodli, že príjmovú časť rozpočtu navýšia o vyše 1,5 milióna eur z predaja nehnuteľností, ktorý sa pravdepodobne nepodarí zrealizovať.

[singlepic id=27286 w=320 h=240 float=right]Ministerstvo financií kontroluje či sú rozpočty miest o obcí prebytkové, resp. vyrovnané a neskúma ich skutočné plnenie. Mesto Piešťany hospodárilo za prvých sedem mesiacov tohto roka s prebytkom takmer 1,6 milióna eur. Napriek tomu, by podľa ministerskej logiky mohlo piešťanskej samospráve hroziť, že bude zaradená medzi nezodpovedné. Z toho by vyplývali sankcie, ktorými sa v médiach samosprávam vyhrážal premiér Róbert Fico.

Reklama

Vedenie radnice sa preto rozhodlo navýšiť tohtoročný rozpočet. Poslanci tento zámer na svojom mimoriadnom rokovaní v pondelok  16. septembra  odsúhlasili a položku Príjmy z predaja pozemkov sa navýšili o takmer 998-tisíc eur. Okrem toho vytvroili ovú položku s názvom Príjmy z predaja budov a objektov v sume 541 694 eur.

Tieto sumy zahŕňajú finančné prostriedky, ktoré majú byť získané predajom nehnuteľností v rôznych častiach mesta. Je medzi nimi pozemok pri Kauflande, bývalý dom kultúry v Kocuriciach, aj verejné toalety na Winterovej ulici a Žilinskej ceste. Keďže niektoré z týchto nehnuteľností už radnica v minulosti na predaj ponúkala, je úspešnosť získania rozpočtovaných finančných prostriedkov otázna.

Reklama

(mp)

REKLAMA

KonverzacneKurzyNovyIJAV-400x300

Populárne články