Connect with us

Samospráva

Mesto vráti ministerstvu 95-tisíc eur

Published

on

Reklama
Reklama

Dotáciu použila radnica na iný účel ako bolo dohodnuté v zmluve. Ministerstvo dopravy na to prišlo 13 rokov od jej udelenia.

w_MG_0463Finančné prostriedky vo výške 2,8 milióna korún získala piešťanská samospráva od vtedajšieho ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja v roku 2000. Zmluvu s názvom „Prestavba 15 b.j.“ o poskytnutí príspevku   podpísal primátor Juraj Csontos a bola naviazaná na stavené povolenie účelového zariadenia Domum – sociálna ubytovňa. Jej služby využívajú ľudia, ktorí potrebujú núdzové bývanie. Sú to zväčša týrané ženy, matky s deťmi bez domova a ďalší sociálne odkázaní. Zmluva medzi ministerstvom a mestom však obsahovala klauzulu, že prostriedky  môžu byť využité iba na účely nájomného bývania.

Poslanci preto v pondelok 16. septembra na mimoriadnom rokovaní zastupiteľstva rozhodli, že samospráva dotáciu vráti. Prestavba zariadenia na 15 nájomných bytov, aby bola dodržaná zmluva z roku 2000, nie je podľa radnice v dnešnej situácii realizovateľná.

Klienti zariadenia sú ubytovaní v bunkách, medzi ktorými sú garsónky a jednoizbové byty. Majú samostatné alebo spoločné kuchyne a sociálne zariadenia. Na prízemí je spoločná miestnosť. Súčasťou objektu je stredisko osobnej hygieny, ktoré slúži najmä ľuďom bez domova. Tí navštevujú Domum najmä v zime.

Reklama

Zariadenie od začiatku slúžilo na poskytovanie sociálnej starostlivosti. S klientmi neboli nikdy uzatvárané nájomné zmluvy, čím prišlo k porušeniu podmienok poskytnutia štátnej dotácie.

Autor: mp Foto: ht

REKLAMA

KonverzacneKurzyNovyIJAV-400x300

Populárne články