Connect with us

Samospráva

Ulice dostanú nový povrch, motoristov čakajú obmedzenia

Published

on

Reklama

Po najbližšej zime by malo byť v Piešťanoch menej výtlkov. Začína sa rekonštrukcia ulíc Dlhá, Dominika Tatarku a Andreja Hlinku. Potrvá dva mesiace a bude stáť 268 940 eur.

[singlepic id=43296 w=320 h=240 float=right]Stavebné práce v rámci prvej etapy začnú v pondelok 23. septembra a potrvajú dva mesiace. Peniaze z predaja pozemkov pod čerpacou stanicou Fuel, ktoré boli dovtedy viazané na výstavbu nového kúpaliska, uvolnili mestskí poslanci na rekonštrukciu niektorých piešťanských ulíc v marci. Následne radnica rozbehla proces verejného obstarávania, ktoré sa skončilo začiatkom júla. Zákazku zrealizuje spoločnosť Cesty Nitra a. s.

Reklama

„Vzhľadom k tomu, že rekonštrukciou bude obmedzená doprava cez predmetné miestne komunikácie, prosíme všetkých účastníkov dopravy, aby sa riadili dočasným dopravným značením. Vopred sa ospravedlňuje za obmedzenie cestnej premávky a ním súvisiace problémy, uviedla Ingrid Ličková z referátu majetku mesta.

Radnica obyvateľov dotknutých ulíc žiada „o ukončenie rozkopávok, uloženie a zrealizovanie všetkých podzemných vedení inžinierskych sietí v telese komunikácie a odpratanie prípadných skládok z telesa komunikácie.“

Reklama

V druhej etape majú byť opravené časti ulíc Komenského, Valová, Bodona, Ružová, Kúpeľná, Brezová, 8. mája, A. Trajana, Mojmírova a Sasinkova. Tieto stavebné práce budú stáť 194 964 eur. Dátum ich začiatku zatiaľ nie je známy.

Text: Martin Palkovič Ilustr foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články