Connect with us

Samospráva

Radnica navrhuje sprivatizovať vianočné trhy

Published

on

Reklama
Reklama

Prenájom stánkov a organizovanie podujatí by už tento rok mohla namiesto samosprávy zabezpečiť súkromná firma. Výhodami uzatvorenia navrhovanej zmluvy, ktorú prerokujú mestskí poslanci, má byť kvalitnejší program, širší sortiment a šetrenie verejných prostriedkov.

[singlepic id=8550 w=520 h=340 float=center]

 

O organizovanie vianočných trhov na Námestí slobody prejavila záujem firma B&R Group s. r. o.., ktorá plánuje zabezpečiť hudobný program v spolupráci s Ruka Hore s. r. o. Obe spoločnosti sa podieľali na tohtoročnom City Feste, sprievodnom podujatí osláv 900. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch.

Reklama

Podľa dôvodovej správy materiálu predloženého na rokovanie zastupiteľstva sa B&R Group v žiadosti zaviazala k vybudovaniu kompletného vianočného mestečka, zastrešeniu niektorých jeho častí aj k modernizácii stánkov. Tie majú momentálne v správe Služby mesta Piešťany, podľa zmluvy ich firme požičajú.

Okrem toho by sa samospráva starala už len o denné čistenie priestranstva a odpratávanie snehu. Zatiaľčo v minulosti bol v adventnom období kultúrny program na Námestí slobody iba počas víkendov, B&R Group chce organizovať koncerty minimálne štyri dní v týždni počas doby prevádzky vianočných trhov a to maximálne do 22.00 h. Okrem toho sa postará aj o silvestrovskú zábavu. Program by museli písomne schváliť úradníci.

Mesto chce aj naďalej organizovať Čaj primátora a zapaľovanie adventných sviec. Charitatívne a neziskové organizácie majú mať účasť na vianočných trhoch zadarmo.

Dôvodová správa ďalej uvádza, že náklady Mestského kultúrneho strediska na kultúrny program boli v minulom roku 12 472 eur. Služby mesta Piešťany minuli na dovoz, montáž a odvoz stánkov 780 eur. Z prenájmu stánkov získala samospráva 6 400 eur, pričom spotrebovaná energia stála približne 2 000 a odvoz dopadu 350 eur. Partnerstvo samosprávy a súkromnej firmy má byť vzájomne bezodplatné.

O uzatvorení zmluvy na sedem rokov so spoločnosťou B&R Group rozhodnú mestskí poslanci vo štvrtok 3. októbra.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: ht

REKLAMA

IJaV-2

Populárne články