Connect with us

Samospráva

Na Juhu pribudnú stanovištia na odpadové nádoby

Published

on

Reklama

Radnica zverejnila začiatkom októbra výzvu na verejné obstarávanie, ktorého predmetom je sedem nových stanovíšť pre nádoby na separovaný zber odpadu na sídlisku Juh a oprava jedného staršieho stanovišťa.

[singlepic id=21637 w=320 h=240 float=left]Na uliciach Javorová a Gaštanová by preto mali čoskoro pribudnúť nové, kultivovanejšie plochy pre odpadkové koše. Podložie bude zo zámkovej dlažby a oplotenie má tvoriť zváraná sieť. Predpokladaná hodnota zákazky vrátane potrebných úprav terénu je 32 000 eur. Víťaza verejného obstarávania vyberú pomocou elektronickej aukcie, konečná cena môže byť nižšia.

Reklama

Podobné stanovištia na odpad používajú už obyvatelia na sídlisku Adam Trajan, ale aj v iných častiach mesta. Triedenie odpadu si vyžaduje stále viac miesta pre rôzne druhy kontajnerov. Piešťanci v súčasnosti separujú [singlepic id=21638 w=320 h=240 float=right]papier, plasty, sklo, tetrapakové obaly a v rodinných domoch aj bioodpad.

Podiel vytriedeného odpadu z celkového množstva vyprodukovaného sa v posledných rokoch v Piešťanoch pohyboval v rozmedzí 35 až 37 percent. Najväčším producentom odpadov sú domácnosti, v minulom roku vyprodukovali 5139 ton.

Reklama

Autor: M. Palkovič

Populárne články