Connect with us

Samospráva

Mesto zarobilo na dividendách 120-tisíc eur

Published

on

Reklama
Reklama

Iba dve z piatich spoločností, v ktorých má samospráva vlastnícky podiel, vyplácali dividendy. Mesto dostalo 40-tisíc od Bytového podniku Piešťany a 80-tisíc od Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Informoval o tom primátor Remo Cicutto na júnovom zastupiteľstve.

peniaze2

Kladný hospodársky výsledok dosiahla v roku 2013 aj Trnavská vodárenská spoločnosť. Napriek tomu, že mala zisk 321 834 eur a piešťanská samospráva v nej má 14 % akcií. „Tak ako býva v tejto spoločnosti zvykom, dividendy sa ponechajú na jej ďalší rozvoj,“ povedal poslancom Remo Cicutto.

Mesto má pätinový podiel aj v Letisku Piešťany, ktoré však dlhodobo dosahuje záporný hospodársky výsledok. Vlani to bolo 508-tisíc eur. Zatiaľ mu ministerstvo dopravy neposkytlo ani dotáciu, takže spoločnosť mala v prvej polovici tohto roka finančné problémy. Primátor poslancov ubezpečil, že hotovosť sa podarilo získať vďaka májovému výcviku pilotov, takže „všetky mzdy sú už vyplatené a čaká sa na prevádzkovú dotáciu.“

Reklama

Bytový podnik Piešťany hospodáril v minulom roku so ziskom 101 210 eur. Keďže samospráva je jeho 100 % vlastníkom, poslanci rozhodli, že dividendy vo výške 40-tisíc eur pôjdu do mestskej kasy.

Dvojnásobok z tejto sumy získa radnica od Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, ktoré vlani hospodárili s výsledkom 1 731 467 eur. Mesto je majiteľom 10 % akcií tejto spoločnosti.

V Prima banke ich má 0,037 %, ale kedže jej hospodárenie bolo záporné, dividendy neboli rozdelené.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články