Connect with us

Samospráva

Cyklisti buďte ohľaduplní, vyzýva radnica aj kúpele

Published

on

Reklama

Kolonádový most slúži ako náhradné premostenie Váhu už dva týždne. Využívajú ho sanitky, policajné autá, ale aj množstvo chodcov a cyklistov. Práve oni by mali byť ohľaduplnejší.

kolonadovy most cyklisti

Reklama

Vyzval ich k tomu riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Klaus Pilz, ktorý včera o situácii na Kolonádovom moste hovoril s primátorom, starostom Banky aj náčelníkom mestskej polície.

„Kúpeľní hostia sú neustále ohrozovaní nedisciplinovanými cyklistami, ktorí prekračujú na moste i Kúpeľnom ostrove povolenú rýchlosť a absolútne im chýba nielen ohľaduplnosť pred chodcami, ale i rešpekt pre dopravným značením,“ citoval riaditeľka kúpeľov web piestany.sk. Klaus Pilz sa obáva, že nehoda zapríčinená cyklistom je len otázkou času.

Reklama

Účastníci porady sa zhodli, že jediným riešením tejto situácie je dôrazný apel na cyklistov, ktorí napriek dopravnému značeniu ohrozujú chodcov.

Náčelník mestskej polície Marcel Mihalik potvrdil, že cez most premávajú len označené bezpečnostné a záchranné vozidlá. Výnimku majú autá diplomatického zboru, ústavných činiteľov alebo neoznačené vozidlá kriminálky, ktoré zasahovali pri krvavej dráme v Moravanoch nad Váhom krátko po zatvorení Krajinského mosta.

Začiatok júla bol kritický v obci Banka, keď tam prejazd po ceste obmedzovali zaparkované autá. Podľa starostu Jaroslava Janečka už dopravný kolaps nehrozí. „V blízkosti mosta došlo k osadeniu dopravnej značky Zákaz zastavenia. Autá, ktoré tam zo začiatku začali parkovať v neprehľadnej tiahlej zákrute, sťažovali prejazd najmä rozmernejším motorovým vozidlám.  V snahe predísť kolíziám, upozorňovala polícia vodičov, aby autá neparkovali v tomto úseku. Policajné hliadky riešili zistené priestupky  vo väčšine prípadov len pohovorom.“ uviedla policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Primátor Remo Cicutto informoval o svojom stretnutí s riaditeľom Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja. Podľa Rastislava Noskoviča prebiehajú rekonštrukčné práce na Krajinskom moste v súlade s harmonogramom a skončia sa včas. Primátor ho vyzval ku skoršiemu ukončeniu uzávierky Krajinského mosta.

Zdroj: MsÚ/red Ilustr. foto: mp

Populárne články