Connect with us

Samospráva

Meštianska ulica dostane novú tvár za 126-tisíc eur

Published

on

Reklama

Cesta dostane nový povrch, chodníky budú zo zámkovej dlažby, ale opravám musí ustúpiť 13 stromov. Dodávateľ, ktorým je firma Ze-Pra zo Zlatých Moraviec, má podľa zmluvy so samosprávou prebrať stavenisko 21. júla. Uzávierka potrvá až do októbra.

[singlepic id=55620 w= h= float=center]

Reklama

Komunikácia dostane nový povrch z asfaltového betónu. Dodávateľ vybuduje aj 12 pozdĺžnych parkovacích miest, povrch chodníkov na oboch stranách ulice bude zo zámkovej dlažby. Výškovo sa upravia šupátka a kanalizačné šachty, odstránia sa jestvujúce dažďové vpuste a nahradia novými uličnými, vrátane napojenia do kanalizácie. Jestvujúce stožiare verejného osvetlenia dodávateľská firma zdemontuje a nahradí novými pozinkovanými stožiarmi, vysokými 8 m s výložníkmi vrátane nových svietidiel a káblových rozvodov. Záver prác obstará trvalé dopravné značenie.

Rekonštrukcii padne za obeť 13 stromov, vytvárajúcich dlhodobo kolorit tejto ulice, ale s negatívnym dopadom na kvalitu chodníkov, ktoré korene stromov už dlhodobo narúšajú. Vzhľadom na hustotu podzemných sietí a parametre chodníka ich nahradí len 8 stromov lipy malolistej, ktoré v období vegetačného kľudu na rozhraní októbra a novembra do vopred pripravených priestorov vysadia pracovníci mesta.

Reklama

Počas rekonštrukcie, ktorej koniec je naplánovaný na prvý októbrový týždeň, bude ulica uzatvorená. Obchádzka povedie po susednej Sládkovičovej ul. Mesto Piešťany investuje z vlastných zdrojov na túto akciu 126 000 eur.

m_MG_1225

Text: Tlačová správa MsÚ (krátené)

Populárne články