Connect with us

Samospráva

Mesto hľadá niekoho, kto zbúra starú školu

Published

on

Reklama

Budovu bývalej základnej školy na sídlisku Adam Trajan ponúkla radnica na zbúranie za odvoz materiálu.

[singlepic id=20025 w=320 h=240 float=left]Rozhodnutie zbaviť sa takýmto spôsobom roky chátrajúceho objektu schválilo v septembri zastupiteľstvo. S riešením vtedy prišla poslankyňa Mária Beňová (SMER-SD): „Sú určite skupiny ľudí, ktorí robia takéto búracie práce a materiál si odvážajú do iných lokalít.“ Jozef Beňačka (nezávislý) navrhoval ponúknuť školu do prenájmu charitatívnym organizáciám za symbolickú sumu. Väčšina poslancov to odmietla.

Reklama

Vstupná časť budovy v januári horela. Hasičom sa ju však podarilo rýchlo zahasiť. Veliteľ zásahu bezprostredne po požiari povedal, že ho pravdepodobne spôsobili bezdomovci.

[singlepic id=24299 w=320 h=240 float=left]Mesto platí za ochranu objektu strážnej službe ŽOS Bezpečnosť mesačne okolo 1000 eur. Vždy v závislosti od počtu hodín v mesiaci. V prípade, že by sa podaril školu zbúrať, ušetria sa nemalé prostriedky. Pozemok, by mal zostať v majetku radnice. Na zastupiteľstve už zazneli návrhy vybudovať tam neskôr oddychovú zónu vo forme parku alebo parkovisko.

Reklama

Pôvodne mala škola slúžiť ako zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb. Neskôr ponúkli objekt na predaj za 1 380 000 eur podľa znaleckého posudku. Potom za najvyššiu ponúknutú sumu. Prihlásil sa iba jeden záujemca s ponukou 30 000 eur. Poslanci ju na septembrovom rokovaní odmietli.

Subjekty, ktoré majú záujem objekt zbúrať za materiál, sa môžu písomne hlásiť na Mestskom úrade Piešťany, referát majetku mesta v termíne do 31. marca 2012. Tel. kontakt: 033/7765463, 033/7765462.

(mp)

Populárne články