Connect with us

Samospráva

Autá na chodníku nerieši ani zákaz. Ľudia chcú parkovisko

Published

on

Reklama

Vodiči na sídliskách chcú mať svoje vozidlá čo najbližšie k domu. Na Komenského kvôli tomu občas porušujú dopravné značenie.

[singlepic id=25493 w=320 h=240 float=right]Autá zaparkované na chodníku, rovno pod oknami a blízko detského ihriska odmietajú akceptovať niektorí ich susedia. Situáciu z ich pohľadu zlepšila dopravná značka zákaz vjazdu, ktorá tam pribudla koncom decembra. „Musím povedať, že už tu neparkuje toľko áut, čo tu parkovalo. Bolo to okolo päť-šest teraz tu bývajú jedno až tri autá,“ povedala nám obyvateľka bytovky, ktorá sa obáva o bezpečnosť detí na ihrisku. Riešenie vidí v doplnení parkovacích miest. V lokalite je podľa jej slov priestor pre 12 až 24 vozidiel.

Reklama

[singlepic id=25494 w=320 h=240 float=right]Mestský úrad sa problémom zaoberal. „Ideové riešenie je potrebné rozpracovať v projektovej dokumentácii. Táto akcia nebola zaradená medzi prioritné na rok 2012 do rozpočtu,“ povedala vedúca odboru správy Eva Pobjecká. Na otázku, či sa ešte v tomto roku nájdu na potrebné finančné prostriedky nevedela odpovedať. Vyhodnotenie čerpania rozpočtu prerokúva zastupiteľstvo zvyčajne v polovici roka.

Aj preto by obyvateľom Komenského mohla pomôcť iniciatíva poslancov. Pri schvaľovaní aktuálneho rozpočtu našli prostriedky na vybudovanie parkovísk na sídliskách Adam Trajan a Juh. Podobný krok by zvýšil bezpečnosť detí a uspokojil by aj vodičov, ktorí sa aj na tejto ulici musia vyrovnať s nedostatkom parkovacích miest v blízkosti ich bytovky.

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články