Connect with us

Samospráva

Luskáčik je nominovaný na kultúrny počin roka

Published

on

Reklama

Galaprogram žiakov Základnej umeleckej školy má šancu získať Cenu primátora. Do 31. januára prišli na mestský úrad dva návrhy na jeho ocenenie a stotožnila sa s nimi aj Kultúrna a názvoslovná komisia mestského zastupiteľstva.

[singlepic id=23394 w=320 h=240 float=left]Ako vyplýva zo zápisnice zo zasadnutia komisie, v kategórii kultúrny počin roka bola okrem Luskáčika nominovaná aj výstava Young Art Show a Stretnutie potomkov rodiny Winterovcov v Piešťanoch. Uznesením členovia kultúrnej komisie odporučili primátorovi udeliť cenu učiteľkám z tanečného odboru Základnej umeleckej školy v Piešťanoch Dagmar Kuběnovej, Monike Ondrášikovej a Miriam Šupenovej za tanečné predstavenie Luskáčik.

Reklama

V kategórii kultúrna osobnosť roka bol jediným nominovaným hudobný dramaturg, jazzový klavirista, skladateľ a producent Tomáš Gajlík. Komisia odporučila primátorovi oceniť ho za šírenie dobrého mena mesta Piešťany po celom svete.

Zo zápisnice ďalej vyplýva, že na mimoriadnu cenu – plaketu primátora je pri príležitosti životného jubilea navrhnutá rozhlasová režisérka a textárka, piešťanská rodáčka Viola Muránska a tiež regionálny týždenník Piešťanský týždeň pri príležitosti 20. výročia vzniku.

Reklama

(mp)

Populárne články