Connect with us

Aktuality

Rezort Piešťany založený, kúpele namiesto 20000 vkladajú zatiaľ len 1000 eur

Published

on

Reklama
Reklama

V piatok 10. februára sa uskutočnilo ustanovujúce valné zhromaždenie oblastnej organizácie cestovného ruchu – Rezort Piešťany. Predsedom predstavenstva sa stal piešťanský primátor Remo Cicutto. Mesto Piešťany vloží do organizácie 20000 eur a ostatní členovia po 1000 eur, čo je minimálny povinný vklad. Tisícku vložia aj Slovenské liečebné kúpele, hoci na rokovaní mestského zastupiteľstva začiatkom februára, keď mestskí poslanci odsúhlasovali výšku vkladu mesta, bolo primátorom viac ráz deklarované, že aj SLK Piešťany vložia dvadsaťtisíc eur. Dôvodom má byť, že sa ešte neuskutočnilo rokovanie predstavenstva, ktoré by schválilo výšku dobrovoľného príspevku kúpeľov nad rámec povinného vkladu (doplnené 11. 2. 2012 10:53 h).
[singlepic id=25372 w=320 h=240 float=left]Zástupcovia zakladajúcich členov Mesta Piešťany, Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, obcí Banka, Moravany nad Váhom a hotelov Park, Máj a Sandor Pavillon ešte predtým ako sa hovorilo o financiách za podpredsedu predstavenstva zvolili riaditeľa SLK Klausa Pilza. Predsedom dozornej rady sa stal zástupca SLK Piešťany Emanuel Paulech a podpredsedom poslanec MsZ Miloš Tamajka. Riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu má vzísť z výberového konania, dovtedy bude dočasným riaditeľom primátor Piešťan Remo Cicutto, podľa ktorého by mal byť nový výkonný riaditeľ vybraný výberovým konaním do dvoch mesiacov.
„Ako prvé je potrebné podať budúci týždeň žiadosť o registráciu združenia. Nasledovať budú bežné veci ako založenie účtu, požiadanie o identifikačné číslo, uzatvorenie nájomnej zmluvy na priestory, kde bude združenie sídliť, vytvorenie loga a webového portálu. Najdôležitejšie bude pripraviť jednotnú prezentáciu a plán, na ktorých podujatiach a veľtrhoch budeme prezentovať združenie. Úplne najdôležitejší bude odobriť si drobný plán aktivít na rok 2012 a povedať si, do čoho sa pôjde a do čoho sa [singlepic id=25379 w=320 h=240 float=right]nepôjde a samozrejme spraviť dlhodobú stratégiu celého združenia, kam má smerovať,“ informoval o predostretom pláne činnosti na najbližšie obdobie Remo Cicutto.
Na otázku o ideálnom počte členov reagoval primátor slovami: „Počet členov nie je limitovaný. Som za to, aby každý kto participuje na cestovnom ruchu bol členom tohto združenia. Pri tvorbe zákona som chcel, aby sa vytvoril mechanizmus taký ako je v iných krajinách, najbližšie v Rakúsku, kde sú rozkategorizované podnikateľské subjekty ešte do skupín a všetci sú povinní byť členmi aj so svojimi povinnosťami ako je členský príspevok. Objem členského príspevku je rozlíšený práve kategorizáciou, od hotelov až možno po malého remeselníka, ktorý sa samozrejme nebude podieľať takým členským príspevkom ako kategória A. Ale jednoducho, keďže benefituje, musí sa aj podieľať na týchto aktivitách svojimi príspevkami.“ Tento plán sa však primátorovi nepodarilo presadiť, a tak členstvo v oblastnej organizácii cestovného ruchu u nás nie je povinné.
Nová oblastná organizácia cestového ruchu má podporiť činnosť svojich členov pri tvorbe a realizácii koncepcie rozvoja cestovného ruchu na území svojej pôsobnosti. Cieľom združenia je vytvoriť konkurencieschopnú destináciu na európskom a medzinárodnom trhu cestovného ruchu, zvýšiť návštevnosť, počet prenocovaní či zlepšiť obraz regiónu ako destinácie cestovného ruchu.

[nggallery id=1406]

Text a foto: Tomáš Hudcovič

Reklama

Populárne články