Connect with us

Samospráva

Ľuďom chýbajú parkoviská, využívajú Aupark, ale autá by nedemolovali

Published

on

Reklama

Zaujíma nás váš názor. V priebehu minulého týždňa sme sa preto viacerých ľudí pýtali, čo si myslia o podmienkach parkovania v našom meste. Prečítajte si, ako odpovedali na tieto štyri otázky:

[singlepic id=10178 w=320 h=240 float=right]1. Ako sa Vám parkuje v Piešťanoch? 2. Sú tu podľa Vás nejaké problémy s parkovaním? 3. Ak áno, aké riešenie by ste navrhovali? 4. Videli ste v TV alebo na PNkách zábery primátora Vilniusu ako s obrneným transportérom zdemoloval auto? Riešili by ste to tiež takým spôsobom?

Reklama

Patrícia, 23 rokov, študentka

1. Skvelo, som obyvateľkou tohto mesta a s parkovaním som nemala zatiaľ problém , ak má vodič odskúšané miesta poblíž centra a vie kde sa dá parkovať, taký veľký problém nemá.

Reklama

2. Jediný problém, ktorý vidím je, že v okolí centra sa parkovať nedá, ak je plné parkovné miesto, využívajú aj turisti nakúpné centrum Aupark, čo je v centre výhodou.

3. Architektonicky sa nedá do centra vložiť žiadne nadzemné parkovisko, a taktiež si myslím, že ani podzemné , takže si myslím že stav by mal byť zachovaný.

4. Videla som, ale určite by som to takým spôsobom neriešila. Takto siahnuť na osobný majetok človeka je podľa mňa veľmi nevhodné riešenie.

Pavol, 29 rokov, grafik

1. V Piešťanoch sa parkuje celkom dobre, pokiaľ teda viete kde máte zaparkovať, parkujem väčšinou večer takže miesto nájdem vždy.

2. Určite sú a to málo parkovacích miest.

3. V Piešťanoch je veľa plôch, ktoré zarastajú burinou a sú nevyužité, tie by sa kľudne mohli prerobiť na parkovacie miesta, napríklad pri hoteli Satelit.

4. Túto reportáž som nevidel.

Peter, 52 rokov, elektrikár

1. Mne osobne veľmi zle, podľa môjho názoru je tu strašne málo miesta na parkovanie.

2. Áno sú a to veľmi malé plochy na parkovanie a veľmi stiesnené plochy.

3. Všetky nevyužité plochy , ktoré v Piešťanoch sú a myslím si, že je ich v celku dosť by sa mohli kľudne využiť ako parkoviská.

4. Nevidel som.

Michael, 28 rokov, manažér

1. Nie som moc spokojný s parkovaním, príliš málo miesta a to hlavne v centre, pokiaľ si chcete len tak vybehnúť do mesta, poväčšine nemáte kde zaparkovať, niekedy už ani v Auparku kedže to je asi jediné väčšie parkovisko poblíž.

2. Áno, ako som už predtým spomínal, veľmi málo parkovných miest.

3. Určite by bolo treba nejaké plochy v okolí centra využiť na vytvorenie parkovísk, aj pre turistov by to bolo vhodné.

4. Túto reportáž som zhodou okolností videl a určite by som takýmto spôsobom nekonal. Je to neoprávnené ničenie osobného majetku, nemal podľa mňa na to plné právo, myslím že by stačilo vhodne upozorniť a nie to riešiť takýmto radikálnym spôsobom.

Zuzana, 45 rokov, predavačka

1. Neparkuje sa tu dobre, jedine kde sa dá dobre zaparkovať je nákupné centrum Aupark, pre turistov je tu podľa mňa veľmi zlé parkovanie, lebo iba Piešťanci vedia najlepšie kde sa dá zaparkovať.

2. Sú problémy a to málo parkovísk a keď teda aj sú , sú poväčšine platené a niektoré dosť draho na tak malé mesto.

3. Ja osobne by som rozšírila parkoviská a hlavne pri centre.

4. Nevidela som.

Jozef, 51 rokov, predavač

1. Povedal by som, že ako kde sa parkuje, niekde sa dá veľmi dobre a niekde sa nedá zas vôbec, určite sú tu nedostatky.

2. Problémy sú asi také, že pri niektorých budovách alebo aj v centre nie sú vôbec plochy na parkovanie, dosť parkovísk je už aj spoplatnených a niektoré veľmi draho.

3. V Piešťanoch je veľa nevyužitých plôch, ktoré by sa kľudne dali zrealizovať na parkoviská.

4. Nevidel som.

Silvia, 23 rokov, kvetinárka

1. Dosť komplikovane, veľmi málo parkovacích miest je tu a väčšina z nich je spoplatnená a navyše draho.

2. Je tu málo miest na parkovanie, sú drahé na tak malé mesto a čo som si všimla v poslednej dobe pribúda čoraz viac miest pre vozičkárov a nezdá sa mi, že by boli nejako moc využívané, zbytočne sa blokuje mieste pre ostatných.

3. Zrušenie spoplatnených parkovísk, rozšírenie parkovísk v okolí centra mesta a využiť plochy ktoré sú zarastené a nevyužité.

4. Nevidela som.

Natália, 22 rokov, kaderníčka

1. Celkom dobre, najčastejšie však parkujeme v Auparku.

2. Sú a to že je málo parkovacích miest a často sú vyznačené buď pre vozičkárov alebo pre zamestnancov, pre ostatných už potom veľa miesta neostáva.

3. Riešila by som to nejakým veľkým parkoviskom a najlepšie by bolo, pokiaľ by nebolo platené aj pre turistov, by to bolo omnoho lepšie.

4. Nevidela som.

Iveta, 48 rokov, manažérka

1. Veľmi zle, najhoršie sa parkuje pri pošte a úradoch.

2. Určite áno, sú problémy a to najmä také , že pri rôznych úradoch alebo v centre nie sú parkovacie miesta, často sú určené pre zamestnancov alebo v okolí týchto budov sa nedá niekedy vôbec zaparkovať, sú tam zákazy, ťažko sa potom niekam dostať

3. Ak by to bolo možné, nebolo by zlé postaviť parkovací dom, nie sme síce nejako veľké mesto, no áut tu pribúda a aj turistov tu máme v celku dosť, tak by to bolo myslím si že vhodné a užitočné riešenie.

4. Nevidela som.

Janka, 46, nechtová dizajnérka

1. Ja som spokojná s parkovaním v Piešťanoch, veľa ľudí si sťažuje, ale myslím si , že nám pomohol dosť Aupark.

2. Tak určite sú problémy tak ako aj v iných mestách, u nás je dosť veľký problém hlavne v okolí úradov a pošty, kde väčšinou parkujú hlavne zamestnanci.

3. Ja by som to riešila asi podzemným parkoviskom, myslím si že by to dosť pomohlo, najmä centru mesta, kde tiež často nie je kde zaparkovať, teda pokiaľ nerátame Aupark.

4. Nevidela som.

Autor: Nikoleta Pirschelová

Populárne články