Connect with us

Samospráva

Kraj zaplatí za nový web aj za vydanie časopisu 10-tisíc eur

Published

on

Reklama
Reklama

Dianie v našom regióne môže každý sledovať prostredníctvom dvoch nových informačných kanálov – obnovený župný magazín a novú web stránku Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

[singlepic id=32661 w=320 h=240 float=left]Dvojtýždenník dostal názov Rodný môj kraj a mali by ho dostávať zadarmo do svojich schránok obyvatelia celého Trnavského kraja. Jeho náklad je 208 500 kusov. Podľa hovorcu TTSK Patrika Velšica sa k ľudom dostal magazín po dvojročnej prestávke: „Zámerom je poskytovať aktuálne informácie o dianí v kraji a zároveň mapovať s väčším dôrazom ako doteraz prácu a aktivity obyvateľov v občianskych združeniach, spolkoch a kluboch.“ Časopis má 16 strán a časť výtlačkov preložia do maďarského jazyka. Za vydanie jedného čísla zaplatí TTSK 9 925 eur bez DPH.

Podobne drahá bola obnova webu krajskej samosprávy. „Nová webstránka je v prevádzke od minulého týždňa. Úvodné náklady na vytvorenie webu ešte nemáme presne vyčíslené, lebo stránka sa ešte priebežne dopĺňa, nie je to finálne verzia, ale nemali by presiahnuť 10-tisíc eur,“ uviedol hovorca a dodal, že náklady na prevádzku budú minimálne: „Lebo sú plne v réžii pracovníkov Úradu TTSK.“ Podľa zverejnenej objednávky stál grafický návrh webu 10 795 eur (s DPH) a vytvorila ho bratislavská firma MK Real, s.r.o.

[singlepic id=32662 w=320 h=240 float=left]Na www.trnava-vuc.sk sa ako prvé zobrazia aktuality z regiónu. Návštevník môže ďalej kliknúť na podstránky: Náš kraj, Otvorená samospráva, Voľný čas, Príležitosti, TTSK v Európskej únii, Kultúra a umenie a publikácie TTSK v elektronickej podobe.

Reklama

Okrem kalendára podujatí sú zaradené odkazy na podujatia k 1150. výročiu príchodu Cyrila a Metoda, na Nadáciu Dar, Centrálny krízový fond, ZMOS, tretí sektor, školstvo, šport, profesijné komory a ďalšie.

Dostupné sú aj mapy TTSK, kde návštevník nájde informácie o kultúrno-historických pamiatkach, geotermálnych vrtoch a prameňoch aj cyklotrasách.

V angličtine stránka zatiaľ poskytuje iba najzákladnejšie informácie.

Text: M. Palkovič Ilustr. obr.: TTSK

Populárne články