Connect with us

Samospráva

Knižnicu už opravujú. Bude bezbariérová

Published

on

Reklama

V uplynulých dňoch začali stavebné práce na Mestskej knižnici. Počas nasledujúcich šestich mesiacov ju vynovia za 705 tisíc eur. Z toho 402 tisíc pokrývajú eurofondy. Na ostatné si zobrala radnica úver.

„Zateplené budú všetky plochy obvodového plášťa vrátane átria a strechy. Vymenia sa vchodové dvere, zasklené [singlepic id=20474 w=320 h=240 float=left]steny a okná . Stavebnými úpravami prejde aj kotolňa a malá zasadačka,“ povedala Jana Hlaváčová z odboru stratégie mesta a potvrdila aj zámer postaviť výťah. „Predpokladaná je jeho realizácia, sú to však neoprávnené výdavky projektu, nehradené z eurofondov.“ Cieľom týchto opráv je spraviť knižnicu bezbariérovou a znížiť náklady na energie o polovicu.

Reklama

„Chceme aby činnosť knižnice mohla počas rekonštrukcie v rámci možností pokračovať. Mnohé podujatia však budeme presúvať do Piešťanského informačného centra a budú sa konať aj v priestoroch partnerov jednotlivých podujatí,“ informovala riaditeľka knižnice Margita Galová.

[singlepic id=20473 w=320 h=240 float=right]Do knižnice sa nebude dať prísť počas stavby výťahu, kedy bude odstránené hlavné schodisko. Problémom pre návštevníkov môže byť tiež výmena okien na celej budove. O všetkých obmedzeniach chce knižnica informovať na svojej web stránke.

Reklama

Riaditeľka požiadala čitateľov o zhovievavosť. Podľa jej slov pocítia lepšie podmienky práve oni. „Výťah bude znamenať, že aj zdravotne odkázaní sa dostanú buď ku knihám alebo na rokovanie mestského zastupiteľstva,“ uzavrela Margita Galová.

[nggallery id=1120]

Text a foto: mp

REKLAMA

Populárne články