Connect with us

Samospráva

Informačný terminál nefunguje už niekoľko mesiacov

Published

on

Reklama

Obyvatelia a návštevníci Piešťan mohli od roku 2006 zdarma získavať informácie o našom meste z dvoch prístupových bodov. Jeden z nich je však aj na vrchole letnej turistickej sezóny nefunkčný.

terminal 2

Reklama

Informačné terminály sa nachádzajú na Winterovej a Pribinovej ulici. Vďaka internetovému pripojeniu môžu ich používatelia surfovať po webových stránkach Piešťanského informačného centra (PIC), Mesta Piešťany, ale aj Slovenskej agentúry cestovného ruchu. Okrem toho môžu vyhľadávať autobusové a vlakové spojenia, ale sprístupnený je aj pracovný portál profesia.sk.

Na nefunkčnosť terminálu pri Starej lekárni upozornil odkazprestarostu.sk. „Terminál nefunguje kvôli nefunkčnej klávesnici, ktorá po 10-tich rokoch prevádzky nedokáže odolávať nepriaznivým vplyvom počasia.  S malými prestávkami medzi jednotlivými opravami je tak terminál nefunkčný už takmer trištvrte roka, preto Mesto Piešťany zabezpečí modernizáciu a nové nastavenie technického i obsahového vybavenia celého zariadenia,“ uviedol hovorca mestského úradu Tibor Hlobeň a dodal: „Ak nenastanú komplikácie, zmodernizovaný terminál by mal začať slúžiť verejnosti najneskôr v polovici septembra, náklady dosiahnu výšku približne 700 eur.“

Reklama

Inštaláciu informačných terminálov podporila v roku 2006 Európska únia zo štrukturálnych fondov spolu s rekonštrukciou a rozšírením priestorov PIC.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články