Úvod Samospráva Dočká sa opravy aj Kolonádový most?

Dočká sa opravy aj Kolonádový most?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Radnica má zatiaľ iba 25-tisíc eur, ktoré sú určené na rekonštrukciu strechy najdlhšieho krytého mosta na Slovensku Papago voice download. Či dostane 1,5 mil. eur na kompletnú opravu celej národnej kultúrnej pamiatky, zatiaľ nie je jasné.

kolonadovy most cyklisti

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Žiadosť o túto dotáciu podal mestský úrad začiatkom apríla na ministerstvo pôdohospodárstva, ktoré vyhlásilo výzvu s názvom Posilnenie kultúrneho potenciálu regiónov 유튜브 거울모드 다운로드. Rozhodnutie malo byť známe v polovici prázdnin.

Projekt nie je prioritne zameraný na opravu Kolonádového mosta, ale na využitie jeho potenciálu v cestovnom ruchu 팡파레 다운로드. V prípade úspechu bude z európskych zdrojov opravená strecha, mostovka, chodníky, okná, stavebná konštrukcia a elektroinštalácia.

„Výsledky žiadosti o dotáciu na komplexnú opravu Kolonádového mosta z výzvy ministerstva pôdohospodárstva ešte nie sú známe, Mesto Piešťany napriek tomu zabezpečuje podľa platnej legislatívy verejné obstarávanie na dodávateľa tejto stavebnej akcie s podmienkou uvedenou v zadaní, že zmluva o dielo bude podpísaná len v prípade, ak Mesto Piešťany dotáciu získa,“ informoval hovorca radnice Tibor Hlobeň 몰디뷰 앱 다운로드.

Dodal, že samospráva čaká na rozhodnutie ministerstva pôdohospodárstva. Prostriedky vo výške 25-tisíc eur, ktoré na opravu strechy poskytlo ministerstvo kultúry, budú použité iba ak bude žiadosť o 1,5 mil 갓오브 곡괭이 다운로드. eur neúspešná.

Kolonádový most dala v roku 1932 postaviť firma Alexander Winter a synovia podľa návrhu mladého architekta Emila Belluša 사랑해 파리 다운로드. Dnes ja zapísaný v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR. Je architektonickým unikátom, vrcholom funkcionalistickej tvorby na Slovensku a stavbou oceňovanou aj v zahraničí 역도요정 김복주 1화 다운로드. Medzinárodnou úniou architektov bol zaradený medzi najzaujímavejšie funkcionalistické stavby sveta.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA