Connect with us

Samospráva

Mesto žiada o dotáciu na opravu školy na Mojmírovej ulici

Published

on

Reklama

Finančná pomoc z Environmentálny fondu vo výške 193-tisíc eur môže zabezpečiť úsporu energií v budovách základnej školy, ktoré boli postavené v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Radnica reagovala na výzvu 31. júla, rozhodnutie má obdržať do troch mesiacov.

mojmirova zs 2

Reklama

Ako informoval hovorca mestského úradu Tibor Hlobeň, za posledné štyri roky prišla sedemkrát zamietavá odpoveď na rôzne projekty z oblasti zlepšenia stavu životného prostredia s komplikovaným odôvodnením o potrebe rovnomerného rozmiestnenia finančných prostriedkov na celom území Slovenska. Mesto napriek tomu podalo žiadosť na Enviromentálny fond o poskytnutie dotácie spolu s projektom a teplotechnickým odborným posudkom na zateplenie štyroch pavilónov základnej školy na Mojmírovej ulici vo výške 193-tisíc eur.

„Keďže komplex budov bol zrealizovaný ešte v 60.-70. rokoch minulého storočia, dnes už nevyhovuje technickým požiadavkám. Opravou povrchov a prasklín a zateplením jednotlivých pavilónov by sa odstránilo i zastavilo ďalšie poškodzovanie nosných častí stavieb, prípadné zatekanie do stykových škár, ochráni sa celkový konštrukčný systém budov a zabráni sa tak ich postupnému znehodnocovaniu. Zároveň sa ozdravia pomery v učebniach. Prínosom bude i obnovenie estetickej hodnoty fasády,“ vysvetlila dôvody podania projektu Jana Hlaváčová z referátu stratégie mesta.

Reklama

O úspešnosti žiadosti dostane samospráva informáciu približne o tri mesiace.

Zdroj: Tlačová správa MsÚ

Populárne články