Connect with us

Samospráva

Oprava Komenského ulice do začiatku školského roka neskončí

Published

on

Reklama
Reklama

Rodičia, ktorí vozia svoje deti do školy na Brezovej ulici, by sa mali pripraviť na dopravné komplikácie. Na Komenského ulici, kde najčastejšie parkujú svoje autá, je v súčasnosti prejazdný iba jeden pruh. Prebiehajú tam stavebné práce, ktoré do konca prázdnin neskončia.

komenskeho3

Podľa informácií z mestského úrad začala rekonštrukcia presne podľa zmluvy, teda 24. júla. Prítomnosť zamestnancov a strojov stavebnej firmy však bola zrejmá až v prvom augustovom týždni. „V súčasnosti dodávateľ finišuje s vytyčovaním inžinierskych sietí s ich majiteľmi, čo je dôležitá príprava na samotné fyzické práce, pretože v prípade ich poškodenia by prišlo na stavenisku k veľkým komplikáciám,“ uviedol hovorca radnice Tibor Hlobeň 30. júla.

Stavebné práce odštartovali až v nasledujúcom týždni. Celá rekonštrukcia v hodnote 102 850 eur má podľa zmluvy trvať dva mesiace.

Reklama

Na otázku, prečo nezačala rekonštrukcia na začiatku letných prázdnin, tak aby bola do ich konca hotová, hovorca odpovedal: „Odovzdaniu a prevzatiu staveniska predchádzajú odborné diskusie a splnenie všetkých technických a technologických podmienok oboch zmluvných strán a z tohto dôvodu sa nedá začiatok rekonštrukcie naplánovať na konkrétny deň či hodinu.“

Stavebné práce začali pri križovatke s Brezovou ulicou a postupujú smerom ku Krajinskej ceste. Vozovka má byť prejazdná v jednom pruhu.

Rekonštrukcia spočíva v rozšírení komunikácie pre umožnenie radenia vozidiel do križovatky na Krajinskú cestu a vo vybudovaní zastávkových pruhov pre MHD. Na mieste pribudne aj 22 pozdĺžnych parkovacích stojísk a nový chodník zo zámkovej dlažby.

(red)

Populárne články