Connect with us

Samospráva

Chátrajúcu jedáleň na Meštianskej majú zbúrať na jar

Published

on

Reklama

Budovu v centre mesta vlastní súkromník, ale žijú v nej bezdomovci. Radnica dostala prísľub, že ju zbúrajú v najbližších mesiacoch.

skolska-jedalen-mestianska

Reklama

„Prosím o dôrazné upozornenie na katastrofálny stav budovy bývalej školskej jedálne a vyzvanie majiteľa, aby spravil nápravu,“ povedal v januári v bode interpelácie poslanec Marián Urbánek (nezávislý). Objekt stojí pri križovatke ulíc Teplická a Meštianska. Ako jedáleň slúžil do roku 2004 žiakom zo Základnej školy M. R. Štefánika, keď ho z technických príčin uzavreli a o dva roky neskôr predali.

Budovu vlastní Nguyen Huu Nhiemň, ktorého stavebný úrad kontaktoval v tejto veci opakovane. V júni 2012 oznámil, že dal súhlas na užívanie a zabezpečenie spoločnosti Dopio a. s., ktorá stavia na susednom pozemku. O pár mesiacov neskôr bolo vydané povolenie na odstránenie stavby.

Reklama

K tomu ani v minulom roku neprišlo. Zástupcovia firmy Dopio to zdôvodňovali nepriaznivou finančnou situáciou a zlými poveternostnými podmienkami. Tento mesiac však samospráve oznámili, že majú záujem problém riešiť po „skončení zimných mesiacov.“

Text: Martin Palkovič

Populárne články